ЖИТОМИРСКОЕ ОБЛАСТНОЕ ОБЪЕДИНЕНИЕ
ОРГАНИЗАЦИЙ РАБОТОДАТЕЛЕЙ

Актуально

ПІДПИСАНО ГЕНЕРАЛЬНУ УГОДУ НА 2019-2021 РОКИ

14 травня соціальні партнери – уряд, роботодавці та профспілки – підписали Генеральну угоду на 2019-2021 рр. Проект документу напередодні погодив Спільний представницький орган сторони роботодавців на національному рівні. Роботодавці обіцяють моніторити його виконання, адже до нього ввійшли більшість важливих для бізнесу і промисловців питань. Про це йшлося напередодні на засіданні СПО.

«На роботу над проектом угоди пішло 1,5 року та близько 100 засідань робочої групи. Варто зазначити, що кардинальних змін документ не несе. Що вдалося добитися роботодавцям? По-перше, угода має чіткий термін дії, по-друге, до неї внесено багато питань, які хвилюють роботодавців, промисловців і підприємців: унормування роботи індустріальних парків, створення вільних митних зон та ін. Прямої підтримки конкретних законопроектів угода не містить, але ключові напрями за нашим наполяганням враховані», – зазначив заступник голови СПО роботодавців С.Біленький.

У той же час учасники засідання погодилися: переможні реляції з приводу самого факту підписання угоди завчасні, потрібне чітке її виконання та воля уряду до конкретної співпраці із соціальними партнерами.

Подробнее...

 

РОБОТОДАВЦІ ПРИПИНИЛИ УЧАСТЬ У НАЦРАДІ

Українські роботодавці не задоволені дотриманням принципу побудови соціального діалогу в державі. Під час засідання СПО роботодавців, 25 вересня 2018 року, учасники засідання прийняли рішення про призупинення участі сторони роботодавців у роботі Національної тристоронньої соціально-економічної ради.
Про це першими повідомила Федерація роботодавців України на своєму сайті.
Зокрема, Федерація відмічає, що "НТСЕР має бути майданчиком для ефективної співпраці між усіма сторонами соціального діалогу з метою підвищення рівня і якості життя громадян, забезпечення соціальної стабільності у суспільстві. Спостерігається різке зниження впливу неурядових об’єднань на формування та реалізацію політики регулювання трудових, соціальних, економічних відносин. Регламент Національної Ради не дотримується в частині встановленої періодичності проведення її засідань та засідань президії НТСЕР.

Подробнее...

 

УВАГА! СПЛИВАЄ ЧАС ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ

Звертаємо увагу підприємницької  спільноти на проведенння обговорення низки законопроектів, які стосуються взаємовідносин між роботодавцями та найманими працівниками.
Міністерство соціальної політики направило на погодження спільному представницькому органу сторони роботодавців та спільному представницькому органу профспілкової сторони проект закону щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця.
Законопроектом передбачається запровадити посилення захисту прав працівників у разі порушення строків виплати заробітної плати, зокрема шляхом: - зобов’язання роботодавця сплатити працівнику пеню у розмірі облікової ставки Національного банку України за кожний день затримки понад 15 днів; - надання права працівнику тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати заробітних плат належної працівникові, на термін понад 15 днів; - виплати працівнику компенсації у розмірі трьох середньомісячних заробітних плат (за останні 12 місяців), у разі порушення справи про банкрутство роботодавця чи припинення трудового договору у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи.

Подробнее...

 
 

ТЕРИТОРІАЛЬНА ТРИСТОРОННЯ УГОДА (ТЕКСТ)

Територіальна угода про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в області на 2016-2017 роки

Угоду про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в області на 2016-2017 роки підписано 21 грудня 2016 року в Житомирській обласній державній адміністрації в рамках засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради.

Угоду підписали голова обласної ради Володимир Ширма, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, голова Спільного представницького органу сторони роботодавців області Сергій Бутенко, голова Федерації профспілок області Неля Паламарчук.

Подробнее...

 

ГЕНЕРАЛЬНУ УГОДУ ПІДПИСАНО

alt

 Як повідомляв наш сайт, перемовини щодо укладання Генеральної угоди завершились у липні 2016 року.

І нарешті, 23 серпня уряд, роботодавці та профспілки підписали Генеральну угоду, яка визначатиме трудову та соціальну політику України на найближчі два роки - 2016-2017 рр. Її субєктами стали 93 організації роботодавців та їх об’єднання (28 галузевих і 65 територіальних організацій), які представлені 4-ма всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців, 95 всеукраїнських профспілок, представлені 5-ма репрезентативними об’єднаннями профспілок, а також органи виконавчої влади.

Підписання документу стало результатом майже чотирирічних переговорів. Нагадаємо, попередня угода завершила свою дію ще в 2012 році.
Документ складається з трьох розділів – «Підвищення конкурентоздатності національного виробника та забезпечення зростання зайнятості»; «Оплата, умови, охорона праці та соціальний захист працюючих»; «Соціальний діалог».

Подробнее...

 
 

Страница 1 из 4