ЖИТОМИРСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ УСПП

ЖИТОМИРСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

АНТИКРИЗОВА РАДА ШУКАЄ ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КРИЗИ

Чергове засідання Антикризової ради громадських організацій України та Правління Українського союзу промисловців і підприємців відбулось 20 липня 2018 року в Києві. У засіданні брали участь члени Антикризової ради громадських організацій України, члени Правління, керівники РВ УСПП, у тому числі керівництво Житомирського регіонального відділення УСПП, представники громадських організацій, бізнесу, наукових інституцій, експерти і представники ЗМІ.
Присутні проаналізували тенденції у розвитку соціально-економічної ситуації в Україні, стан виконання Кабінетом Міністрів попередніх рішень Антикризової ради громадських організацій України та Правління УСПП щодо відновлення повноцінного функціонування окремих секторів промисловості та підготовки відповідних галузевих програм розвитку, а також проблеми захисту прав підприємців, визначення пріоритетів у контексті підготовки бюджету на наступний рік, забезпечення діяльності інфраструктури підтримки вітчизняного експорту.

З відеозаписом засідання можна ознайомитись на каналі УСПП в YouTube.

 

ДО УВАГИ СУБ'ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ!

Житомирська обласна державна адміністрація оголосила конкурс бізнес-проектів у рамках реалізації Порядку часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації бізнес-проектів (далі - Порядок), затвердженого рішенням Житомирської обласної ради від 21.12.2017 № 868, додаток 7(зі змінами, затвердженими рішенням обласної ради від 31.05.2018 №1022). Порядок визначає умови та механізм надання фінансової підтримки суб'єктам малого і середнього підприємництва в рамках Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2018 рік шляхом часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, що надаються банківськими установами на реалізацію бізнес-проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва.

Претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати наступним вимогам:

Детальніше...

 

НАЦІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ ПІД ПИЛЬНИМ НАГЛЯДОМ ГРОМАДСЬКОСТІ

26 червня в Міністерстві регіонального розвитку відбувся круглий стіл за підсумками проекту "Громадський супровід реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на регіональному рівні".
Коаліцією з громадських організацій, до якої входить і Житомирське регіональне відділення УСПП, підготовлено проект Типового положення про координаційну раду та ряд пропозицій щодо удосконалення співпраці влади та громадськості.

Силами регіональної коаліції з жовтня минулого року здійснювався аналіз реалізації в Житомирській області згаданої вище Національної стратегії, зокрема, проведено опитування стейкхолдерів, аналіз нормативної бази, сайтів органів влади та місцевого самоврядування, підготовлено низку пропозицій щодо підвищення ефективності співпраці громадськості та влади.
За результатами моніторингу, який здійснювали регіональні експерти, готується підсумковий звіт з рекомендаціями для Кабінету Міністрів та Адміністрації Президента.

Детальніше...

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ ПРИСВЯЧЕНО РЕФОРМУВАННЮ ЗАКОНІВ ПРО ОПЛАТУ ПРАЦІ

altЗаступник голови ООРУ Юрій Воробйов  22 червня 2018 року взяв участь у національному круглому столі в рамках Національної тристоронньої соціально-економічної ради щодо обговорення питання реформування законодавства у сфері оплати праці. Серед учасників заходу: представники органів виконавчої влади, об’єднань організацій роботодавців та профспілок, секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради,  представник Уповноваженого з питань дотримання соціально-економічних і гуманітарних прав, науковці та незалежні експерти.

Сторони висловили свої позиції щодо проблем реформування законодавства у сфері оплати праці в контексті євроінтеграціних перетворень України. 

Профспілкова сторона презентувала аналітичний документ "Як Україні досягти підвищення рівня реальних трудових доходів працюючих громадян?",  

Детальніше...

 
 

ТЕРИТОРІАЛЬНА ТРИСТОРОННЯ РАДА РОЗГЛЯНУЛА ПИТАННЯ РЕФОРМУВАННЯ МЕДИЦИНИ

7 червня 2018 року на засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради соціальні партнери розглядали питання "Про шляхи впровадження реформи у закладах охорони здоров'я області".
Роботодавці лікувально-профілактичних закладів звернули увагу на необхідність прискорення прийняття нормативно-правових актів, передбачених Методикою розрахунку вартості послуги з медичного обслуговування з урахуванням збільшення частки (відсотку) заробітної плати медичних працівників. Прийнято спільне рішення про звернення до
Міністерства охорони здоров'я України з цього питання.
Крім того, обговорювалась можливості тристоронньої ради звернутись до Кабінету Міністрів України з метою внесення змін у додаток 2 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298 "Про оплату праці працівників на основі ЄТС розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" щодо збільшення тарифних розрядів для працівників сфери охорони здоров'я, встановлення їм надбавки за престижність праці, відновлення міжпосадових, міжкваліфікаційних та міжгалузевих співвідношень в оплаті праці, диференціації в оплаті праці кваліфікованого персоналу галузі охорони здоров'я.

 
 

В СОФІЇ ВІДБУЛИСЬ ЗАСІДАННЯ МКСОР ТА СЕЕР

Міжнародна координаційна рада організацій роботодавців (МКСОР) 1 червня 2018 року провела чергове засідання в Софії, одним з учасників якого був голова ЖРВ УСПП. Під час засідання обговорили проблеми малого та середнього бізнесу, трудових відносин, цифрової економіки, онайомились з кваліфікаційними рамками країн світу.

У цей же день в Софії відбувся тематичний семінар «Державні послуги як рушійні сили сталого розвитку і росту в Європі», за участю Європейського центру роботодавців і підприємств (CEEP), Ассоциации индустриального капитала в Болгарии, Міжнародної координаційної ради організацій роботодавців та інших інституцій ЄС. 

Пройшли панельні дискусії з питань: Громадські (комунальні) послуги та Європейська політика зближення (European Cohesion Policy), громадські (комунальні) послуги та екологічний перехід і інші.

Детальніше...

 
 

ПІДПРИЄМЦІ ПОВИННІ ДБАТИ ПРО ЗАХИСТ СВОЄЇ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

Вже майже рік, з 1 вересня 2017 року, як вступила в повну силу Угода про Асоціацію між Україною та ЄС, в якій глава 9 присвячена захисту інтелектуальної власності. З укладанням Угоди для українських виробників відкрились нові можливості для виходу на європейський ринок. Разом з тим, Угода накладає і певні зобов'язання, серед них беззаперечне дотримання вимог щодо захисту інтелектуальної власності.

Школа дієвих практик, яка провадить просвітницьку діяльність в Україні, організувала серію семінарів в Україні та закордоном, на яких учасники вивчали розділ 9 Угоди.

Детальніше...

 
 

Сторінка 10 з 45