ЖИТОМИРСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ УСПП

ЖИТОМИРСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

НАЦІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ ПІД ПИЛЬНИМ НАГЛЯДОМ ГРОМАДСЬКОСТІ

26 червня в Міністерстві регіонального розвитку відбувся круглий стіл за підсумками проекту "Громадський супровід реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на регіональному рівні".
Коаліцією з громадських організацій, до якої входить і Житомирське регіональне відділення УСПП, підготовлено проект Типового положення про координаційну раду та ряд пропозицій щодо удосконалення співпраці влади та громадськості.

Силами регіональної коаліції з жовтня минулого року здійснювався аналіз реалізації в Житомирській області згаданої вище Національної стратегії, зокрема, проведено опитування стейкхолдерів, аналіз нормативної бази, сайтів органів влади та місцевого самоврядування, підготовлено низку пропозицій щодо підвищення ефективності співпраці громадськості та влади.
За результатами моніторингу, який здійснювали регіональні експерти, готується підсумковий звіт з рекомендаціями для Кабінету Міністрів та Адміністрації Президента.

Детальніше...

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ ПРИСВЯЧЕНО РЕФОРМУВАННЮ ЗАКОНІВ ПРО ОПЛАТУ ПРАЦІ

altЗаступник голови ООРУ Юрій Воробйов  22 червня 2018 року взяв участь у національному круглому столі в рамках Національної тристоронньої соціально-економічної ради щодо обговорення питання реформування законодавства у сфері оплати праці. Серед учасників заходу: представники органів виконавчої влади, об’єднань організацій роботодавців та профспілок, секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради,  представник Уповноваженого з питань дотримання соціально-економічних і гуманітарних прав, науковці та незалежні експерти.

Сторони висловили свої позиції щодо проблем реформування законодавства у сфері оплати праці в контексті євроінтеграціних перетворень України. 

Профспілкова сторона презентувала аналітичний документ "Як Україні досягти підвищення рівня реальних трудових доходів працюючих громадян?",  

Детальніше...

 

ТЕРИТОРІАЛЬНА ТРИСТОРОННЯ РАДА РОЗГЛЯНУЛА ПИТАННЯ РЕФОРМУВАННЯ МЕДИЦИНИ

7 червня 2018 року на засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради соціальні партнери розглядали питання "Про шляхи впровадження реформи у закладах охорони здоров'я області".
Роботодавці лікувально-профілактичних закладів звернули увагу на необхідність прискорення прийняття нормативно-правових актів, передбачених Методикою розрахунку вартості послуги з медичного обслуговування з урахуванням збільшення частки (відсотку) заробітної плати медичних працівників. Прийнято спільне рішення про звернення до
Міністерства охорони здоров'я України з цього питання.
Крім того, обговорювалась можливості тристоронньої ради звернутись до Кабінету Міністрів України з метою внесення змін у додаток 2 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298 "Про оплату праці працівників на основі ЄТС розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" щодо збільшення тарифних розрядів для працівників сфери охорони здоров'я, встановлення їм надбавки за престижність праці, відновлення міжпосадових, міжкваліфікаційних та міжгалузевих співвідношень в оплаті праці, диференціації в оплаті праці кваліфікованого персоналу галузі охорони здоров'я.

 

В СОФІЇ ВІДБУЛИСЬ ЗАСІДАННЯ МКСОР ТА СЕЕР

Міжнародна координаційна рада організацій роботодавців (МКСОР) 1 червня 2018 року провела чергове засідання в Софії, одним з учасників якого був голова ЖРВ УСПП. Під час засідання обговорили проблеми малого та середнього бізнесу, трудових відносин, цифрової економіки, онайомились з кваліфікаційними рамками країн світу.

У цей же день в Софії відбувся тематичний семінар «Державні послуги як рушійні сили сталого розвитку і росту в Європі», за участю Європейського центру роботодавців і підприємств (CEEP), Ассоциации индустриального капитала в Болгарии, Міжнародної координаційної ради організацій роботодавців та інших інституцій ЄС. 

Пройшли панельні дискусії з питань: Громадські (комунальні) послуги та Європейська політика зближення (European Cohesion Policy), громадські (комунальні) послуги та екологічний перехід і інші.

Детальніше...

 
 

ПІДПРИЄМЦІ ПОВИННІ ДБАТИ ПРО ЗАХИСТ СВОЄЇ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

Вже майже рік, з 1 вересня 2017 року, як вступила в повну силу Угода про Асоціацію між Україною та ЄС, в якій глава 9 присвячена захисту інтелектуальної власності. З укладанням Угоди для українських виробників відкрились нові можливості для виходу на європейський ринок. Разом з тим, Угода накладає і певні зобов'язання, серед них беззаперечне дотримання вимог щодо захисту інтелектуальної власності.

Школа дієвих практик, яка провадить просвітницьку діяльність в Україні, організувала серію семінарів в Україні та закордоном, на яких учасники вивчали розділ 9 Угоди.

Детальніше...

 
 

РОБОТОДАВЦІ СЛУХАЛИ СТАН ДЕТЕНІЗАЦІЇ РИНКУ ПРАЦІ В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Працю 1,5 тисячі працівників легалізували на Житомирщині у першому кварталі 2018 року. У минулому році легалізовано роботу близько 5 тисяч громадян.
Про це повідомила заступник директора департаменту – начальник управління праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Бойм під час засідання обласної робочої групи з питань збільшення надходжень до місцевих бюджетів та обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке відбулося сьогодні, 21 травня, у Житомирі.
Робоча група обговорювала питання детінізації доходів, легалізації праці та підвищення заробітної плати.
Заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, відкриваючи засідання, зазначив: «Всі Ви знаєте, наскільки важливим є питання легалізації праці. Для його врегулювання необхідно забезпечити певний баланс зусиль: з одного боку, кожен житель області має отримувати достойну заробітну плату та відповідну допомогу, з іншого – підтримки з боку держави потребує й бізнес».
Ярослав Лагута підкреслив активну участь профспілкових організацій області у вирішенні питання легалізації праці та їх плідну співпрацю з роботодавцями.

Детальніше...

 
 

В ЖИТОМИРІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

28 квітня в Україні відмічається Всесвітній день охорони праці. Напередодні, 24 квітня, Федерація профспілок Житомирської області провела естафету поколінь з нагоди Дня охорони праці та 100-річчя з дня утворення технічної інспекції праці профспілок.
Серед запрошених: керівники облдержадміністрації, облради, об'єднань роботодавців, профспілок, обласних управлінь Держпраці та Фонду соціального страхування.

Під час урочистого засідання вручено подяки голові Спільного представницького органу сторони роботодавців Леськіву Б.Б., представникам роботодавців міста Житомира.

Від імені молоді Житомирщини слово взяли голова Молодіжної ради ФПО Вікторія Меєр та голова профкому студентів Житомирського Національного агроекологічного університету Олександр Лопатюк, які говорили про проблемні питання молодіжної зайнятості та обізнаності молоді у питаннях охорони праці.

Детальніше...

 
 

Сторінка 10 з 44