ЖИТОМИРСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ УСПП

ЖИТОМИРСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

ЗАХИСТ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ У СФЕРІ ФІНАНСОВИХ ПОЛУГ МОЖЕ ОТРИМАТИ НОВЕ ДИХАННЯ

Представників житомирських ЗМІ та громадських організацій, серед яких Житомирське регіональне відідлення УСПП, запрошено на презентацію законопроекту № 8055, яий передбачає створення установи фінансового омбудсмена.

Законопроект № 8055 має забезпечити новий рівень захисту прав споживачів фінансових послуг та надасть їм новий, неупереджений механізм швидкого вирішення спорів з фінансовими установами. Про це йшлося під час прес-конференції, яка відбулася 7 вересня у Вінницькому прес-клубі в рамках Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

До речі коментар від ЖРВ УСПП можна подивитись на сторінці у Фейсбук радіоканалу "Житомирська хвиля"

Детальніше...

 

УВАГА! ДО ЖИТОМИРА ЇДЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО ЄС

6 вересня о 14:00 в Житомирі Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує представників бізнесу, експертів з питань торгівлі та усіх зацікавлених узяти участь у семінарі про можливості для українських підприємців знайти бізнес-партнерів у Європі та підвищити свою конкурентоспроможність на ринку ЄС.

Що? Семінар «Як знайти бізнес-партнера в Європейському Союзі?» 
Коли? 6 вересня (четвер), 14:00 – 17:00
Де? м. Житомир, Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування, (вул. Михайлівська, 8/1), 2-й пов.

Основними темами семінару будуть:

Переваги глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ГВЗВТ) для українських підприємців

Можливості COSME (Competitiveness of Small and Medium Enterprises), європейської програми підтримки малого та середнього підприємництва, для розвитку бізнесу в Україні
Презентація можливостей Європейської Мережі Підприємств (Enterprise Europe Network) як інструменту пошуку партнерів та інвесторів за кордоном
Залучення іноземних інвестицій у малий і середній бізнес України та можливості експорту на ринки ЄС для українських підприємців
Аналіз компанії перед виходом на ринки ЄС щодо її експортної спроможності
Практичні поради з виходу на європейський ринок та знаходження бізнес-партнерів від місцевих підприємців, що вже успішно працюють на ринку ЄС та інші.

Детальніше...

 

ДЛЯ ПАТЕНТНИХ ТРОЛІВ ПОКИ НІЧОГО НЕ ЗМІНИЛОСЬ

altУрядовий портал повідомляє, що 4 вересня Верховна Рада України в другому читанні ухвалила законопроект Мінекономрозвитку № 4571 щодо правової охорони прав авторів, виконавців, виробників фонограм і відеограм, комп'ютерних програм, баз даних при розповсюдженні та виконанні їх творів. Ухвалений законопроект входить до списку із 7 законопроектів, покликаних імплементувати реформу сфери захисту інтелектуальної власності».

Законопроект має на меті удосконалення процесу маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних. Завдяки підвищенню прозорості процесу маркування правовласники зможуть ефективно контролювати процес видачі марок і вчасно протидіяти шахрайству і незаконному використанню цих захисних елементів.

Разом з тим, не згадується те, що ВРУ відхилила законопроект про вдосконалення охорони прав на торговельні марки та промислові зразки, який повинен був наблизити законодавство до права Європейського Союзу. Попри те, що заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Тітарчук наголошував, що пропоновані новації є одним із механізмів у боротьбі з «патентним тролінгом»: «Для боротьби з цим негативним явищем, а також з метою його запобігання законопроектом пропонується додатковий адміністративний спосіб анулювання реєстрацій, так званий механізм "post-grant opposition" визнання недійсними свідоцтва на промислові зразки в Апеляційній палаті Мінекономрозвитку. Такий спосіб анулювання застосовується в багатьох відомствах країн ЄС, а також у відомстві з інтелектуальної власності Євросоюзу».

 

Широко розголосу набув випадок патентного тролінгу, з яким стикнулись у 2016 році підприємства каменеобробки з Житомирщини.  

Детальніше...

 

НА ПРОФЕСІЙНОМУ СВЯТІ ПІДПРИЄМЦІ ЗГАДУВАЛИ НЕ ЛИШЕ УСПІХІ

На запрошення президента УСПП 31 серпня 2018 року представники Житомирського регіонального відділення УСПП взяли участь в урочистому засіданні присвяченому Дню підприємця в місті Києві.
Вітальні адреси бізнес-громаді надіслали Президент України, Прем’єр-міністр України, голова парламенту, низка найбільших державних організацій, національних та міжнародних організацій-партнерів УСПП. Підприємців привітали голова парламентського комітету з промислової політики Віктор Галасюк, президент ТПП Геннадій Чижиков, нардеп Леонід Козаченко, волонтерські організації – голова ГО «Жіноча варта» Олена Білецька та багато ін.
Учасники урочистого засідання обговорили пріоритети роботи провідної промислово-підприємницької організації України та її партнерів на початок ділового сезону, уже досягнуті в діалозі з урядом цілі та їх подальший розвиток тощо.
Було відзначено, що за останній рік бізнес-спільноті вдалося досягти чимало.

Детальніше...

 
 

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН - ПРІОРИТЕТ В РОБОТІ ДЕРЖПРАЦІ

alt2 серпня 2018 року Управління Держпраці в Житомирській області провело колегію, на порядок денний якої винесено питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати суб'єктами господарювання області, легалізації та детінізації трудових відносин. Зокрема останні питання зараз є пріоритетними напрямками в роботі як житомирського управління, так і всієї Державної служби з питань праці.

Варто відзначити, що на засідання колегії запрошено посадових осіб суб'єктів господарювання, які допустили заборгованості із виплати заробітної плати. Проте, лише один керівник підприємства взяв участь у засіданні та пояснив причини виникнення заборгованості - це наявність старого боргу, який поки не вдається погасити із-за низького рівня прибутку.

Детальніше...

 
 

АНТИКРИЗОВА РАДА ШУКАЄ ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КРИЗИ

Чергове засідання Антикризової ради громадських організацій України та Правління Українського союзу промисловців і підприємців відбулось 20 липня 2018 року в Києві. У засіданні брали участь члени Антикризової ради громадських організацій України, члени Правління, керівники РВ УСПП, у тому числі керівництво Житомирського регіонального відділення УСПП, представники громадських організацій, бізнесу, наукових інституцій, експерти і представники ЗМІ.
Присутні проаналізували тенденції у розвитку соціально-економічної ситуації в Україні, стан виконання Кабінетом Міністрів попередніх рішень Антикризової ради громадських організацій України та Правління УСПП щодо відновлення повноцінного функціонування окремих секторів промисловості та підготовки відповідних галузевих програм розвитку, а також проблеми захисту прав підприємців, визначення пріоритетів у контексті підготовки бюджету на наступний рік, забезпечення діяльності інфраструктури підтримки вітчизняного експорту.

З відеозаписом засідання можна ознайомитись на каналі УСПП в YouTube.

 
 

ДО УВАГИ СУБ'ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ!

Житомирська обласна державна адміністрація оголосила конкурс бізнес-проектів у рамках реалізації Порядку часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації бізнес-проектів (далі - Порядок), затвердженого рішенням Житомирської обласної ради від 21.12.2017 № 868, додаток 7(зі змінами, затвердженими рішенням обласної ради від 31.05.2018 №1022). Порядок визначає умови та механізм надання фінансової підтримки суб'єктам малого і середнього підприємництва в рамках Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2018 рік шляхом часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, що надаються банківськими установами на реалізацію бізнес-проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва.

Претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати наступним вимогам:

Детальніше...

 
 

Сторінка 9 з 44