ЖИТОМИРСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ УСПП

ЖИТОМИРСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

ЄВРОПЕЙСЬКІ ІНСТИТУЦІЇ ЗАЦІКАВЛЕНІ В ОБІЗНАННОСТІ УКРАЇНСЬКИХ ПІДПРИЄМЦІВ

Тепер члени нашої організації можуть отримати "первинну допомогу" по темах "Торгівля та сталий розвиток" та "Інтелектуальна власність".
Житомирське регіональне відділення УСПП має експерта в цих темах завдяки семінарам Школи дієвих практик ЄС (Civic School for Sound EU Practice - CiSEP), яка є модульною навчальною програмою для активних громадян і агентів змін в Україні. На її базі створюється мережа спеціалістів у сфері Угоди про Асоціацію України з ЄС та Поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі, яка має на меті посилити процес європейської інтеграції України.
Як відомо, вже рік, з 1 вересня 2017 року, як вступила в повну силу Угода про Асоціацію між Україною та ЄС, де переважна більшість розділів стосується саме питань торгівлі. З укладанням Угоди для українських виробників відкрились нові можливості для виходу на європейський ринок. Разом з тим, Угода накладає і певні зобов'язання, серед них беззаперечне дотримання вимог щодо забезпечення трудових та екологічних норм, захисту інтелектуальної власності.

Детальніше...

 

ПРЕДСТАВНИЦТВО ЄС РОЗПОВІЛО ЯК ЗНАЙТИ БІЗНЕС-ПАРТНЕРА В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ

У вересні у Житомирі відбувались інформаційні заходи від Представництва ЄС. Зокрема для представників місцевого бізнесу організовано семінар «Як знайти бізнес-партнера в Європейському Союзі?».
Серед головних спікерів заходу: Вадим Загарій, старший експерт реформи дерегуляції та розвитку підприємництва, Команда підтримки реформ, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України; Микола Чайка, експерт Enterprise Europe Network-Ukraine; Артем Сачук, директор Житомирської Агенції регіонального розвитку; Нільс Гроліч, співзасновник компанії "Євроголд Індестріз ЛТД"; Михайло Лесняк, засновник компанії “OUTVED”; Аркадій Лесняк, партнер компанії “OUTVED”.
Основні теми, які обговорено в колі житомирських підприємців це (нижче приводимо посилання на програми ЄС для України, якими можуть скористатись вітчизняні бізнесмени (нижче приводимо посилання на програми ЄС для України, якими можуть скористатись вітчизняні підприємці):

Детальніше...

 

ЗАХИСТ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ У СФЕРІ ФІНАНСОВИХ ПОЛУГ МОЖЕ ОТРИМАТИ НОВЕ ДИХАННЯ

Представників житомирських ЗМІ та громадських організацій, серед яких Житомирське регіональне відідлення УСПП, запрошено на презентацію законопроекту № 8055, яий передбачає створення установи фінансового омбудсмена.

Законопроект № 8055 має забезпечити новий рівень захисту прав споживачів фінансових послуг та надасть їм новий, неупереджений механізм швидкого вирішення спорів з фінансовими установами. Про це йшлося під час прес-конференції, яка відбулася 7 вересня у Вінницькому прес-клубі в рамках Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

До речі коментар від ЖРВ УСПП можна подивитись на сторінці у Фейсбук радіоканалу "Житомирська хвиля"

Детальніше...

 

УВАГА! ДО ЖИТОМИРА ЇДЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО ЄС

6 вересня о 14:00 в Житомирі Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує представників бізнесу, експертів з питань торгівлі та усіх зацікавлених узяти участь у семінарі про можливості для українських підприємців знайти бізнес-партнерів у Європі та підвищити свою конкурентоспроможність на ринку ЄС.

Що? Семінар «Як знайти бізнес-партнера в Європейському Союзі?» 
Коли? 6 вересня (четвер), 14:00 – 17:00
Де? м. Житомир, Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування, (вул. Михайлівська, 8/1), 2-й пов.

Основними темами семінару будуть:

Переваги глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ГВЗВТ) для українських підприємців

Можливості COSME (Competitiveness of Small and Medium Enterprises), європейської програми підтримки малого та середнього підприємництва, для розвитку бізнесу в Україні
Презентація можливостей Європейської Мережі Підприємств (Enterprise Europe Network) як інструменту пошуку партнерів та інвесторів за кордоном
Залучення іноземних інвестицій у малий і середній бізнес України та можливості експорту на ринки ЄС для українських підприємців
Аналіз компанії перед виходом на ринки ЄС щодо її експортної спроможності
Практичні поради з виходу на європейський ринок та знаходження бізнес-партнерів від місцевих підприємців, що вже успішно працюють на ринку ЄС та інші.

Детальніше...

 
 

ДЛЯ ПАТЕНТНИХ ТРОЛІВ ПОКИ НІЧОГО НЕ ЗМІНИЛОСЬ

altУрядовий портал повідомляє, що 4 вересня Верховна Рада України в другому читанні ухвалила законопроект Мінекономрозвитку № 4571 щодо правової охорони прав авторів, виконавців, виробників фонограм і відеограм, комп'ютерних програм, баз даних при розповсюдженні та виконанні їх творів. Ухвалений законопроект входить до списку із 7 законопроектів, покликаних імплементувати реформу сфери захисту інтелектуальної власності».

Законопроект має на меті удосконалення процесу маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних. Завдяки підвищенню прозорості процесу маркування правовласники зможуть ефективно контролювати процес видачі марок і вчасно протидіяти шахрайству і незаконному використанню цих захисних елементів.

Разом з тим, не згадується те, що ВРУ відхилила законопроект про вдосконалення охорони прав на торговельні марки та промислові зразки, який повинен був наблизити законодавство до права Європейського Союзу. Попри те, що заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Тітарчук наголошував, що пропоновані новації є одним із механізмів у боротьбі з «патентним тролінгом»: «Для боротьби з цим негативним явищем, а також з метою його запобігання законопроектом пропонується додатковий адміністративний спосіб анулювання реєстрацій, так званий механізм "post-grant opposition" визнання недійсними свідоцтва на промислові зразки в Апеляційній палаті Мінекономрозвитку. Такий спосіб анулювання застосовується в багатьох відомствах країн ЄС, а також у відомстві з інтелектуальної власності Євросоюзу».

 

Широко розголосу набув випадок патентного тролінгу, з яким стикнулись у 2016 році підприємства каменеобробки з Житомирщини.  

Детальніше...

 
 

НА ПРОФЕСІЙНОМУ СВЯТІ ПІДПРИЄМЦІ ЗГАДУВАЛИ НЕ ЛИШЕ УСПІХІ

На запрошення президента УСПП 31 серпня 2018 року представники Житомирського регіонального відділення УСПП взяли участь в урочистому засіданні присвяченому Дню підприємця в місті Києві.
Вітальні адреси бізнес-громаді надіслали Президент України, Прем’єр-міністр України, голова парламенту, низка найбільших державних організацій, національних та міжнародних організацій-партнерів УСПП. Підприємців привітали голова парламентського комітету з промислової політики Віктор Галасюк, президент ТПП Геннадій Чижиков, нардеп Леонід Козаченко, волонтерські організації – голова ГО «Жіноча варта» Олена Білецька та багато ін.
Учасники урочистого засідання обговорили пріоритети роботи провідної промислово-підприємницької організації України та її партнерів на початок ділового сезону, уже досягнуті в діалозі з урядом цілі та їх подальший розвиток тощо.
Було відзначено, що за останній рік бізнес-спільноті вдалося досягти чимало.

Детальніше...

 
 

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН - ПРІОРИТЕТ В РОБОТІ ДЕРЖПРАЦІ

alt2 серпня 2018 року Управління Держпраці в Житомирській області провело колегію, на порядок денний якої винесено питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати суб'єктами господарювання області, легалізації та детінізації трудових відносин. Зокрема останні питання зараз є пріоритетними напрямками в роботі як житомирського управління, так і всієї Державної служби з питань праці.

Варто відзначити, що на засідання колегії запрошено посадових осіб суб'єктів господарювання, які допустили заборгованості із виплати заробітної плати. Проте, лише один керівник підприємства взяв участь у засіданні та пояснив причини виникнення заборгованості - це наявність старого боргу, який поки не вдається погасити із-за низького рівня прибутку.

Детальніше...

 
 

Сторінка 9 з 45