ЖИТОМИРСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ УСПП

ЖИТОМИРСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

ВИМОГИ ПРОФСПІЛКИ: ЗБІЛЬШЕННЯ ЗАРПЛАТНІ ТА ЗНИЖЕННЯ ТАРИФІВ НА ЕНЕРГОНОСІЇ

Напередодні 70-річчя з Дня створення Федерації профспілок Житомирщини - нашого соціального партнера пропонуємо ознаомитись із статею з сайту профспілки, в якій докладно викладені останні вимоги профспілок. Приемно, що думка наших роботодавців, які також брали участь у нараді, вказана в цій статті.

09 жовтня 2018 року у рамках Всеукраїнської акції протесту профспілок, запланованої на 17 жовтня 2018 року, відбулася тристороння зустріч лідерів галузевих профспілок з представниками влади та роботодавців Житомирської області. Профспілки закликали своїх соціальних партнерів підтримати вимоги профспілок до Всесвітнього Дня дій за гідну працю та профспілкові пропозиції до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

Голова Федерації профспілок Житомирської області Неля Паламарчук озвучила ще раз основні вимоги профспілок, зокрема щодо політики оплати праці та встановлення нового розміру мінімальної заробітної плати у 7700 гривень. Ця сума розрахована згідно Конвенцій Міжнародної організації праці та національного законодавства України.

Від роботодавців слово взяв Юрій Гамкрелідзе, висловивши думку, яку поділяли всі присутні: найбільшою проблемою у ціноутворенні та зниженні рівня життя населення є завищені тарифи на енергоносії, що залежать від ціни на природний газ. Заклик профспілок про те, що надра і ресурси належать народу України і тому повинні служити його інтересам підтримали усі присутні. Проте, зазначив Гамкрелідзе, на рівні малого бізнеса підвищення мінімальної зарплати вдвічі неможливе. 

Детальніше...

 

СТАРТУВАВ ПРОЕКТ "ВІД ІДЕЇ ДО УСПІХУ"

1 листопада 2018 року в Житомирі успішно стартував цикл тренінгів для жінок-підприємниць «Від ідеї до успіху». Приємно відмітити, що Житомирське регіональне відділення долучилось до підготовки та реалізації цього проекту, в особі нашого представника Тетяни Чеховець.
Під час дводенного тренінгу жінки ознайомились з можливостями, що відкриваються для ОТГ в рамках євроінтеграційних процесів. Експерти проекту розповіли про основи європейської аграрної політики, існуючий попит на продукти та послуги, внутрішні та зовнішні ринки збуту продукції. А також навчились шукати партнерів та фінансування в ЄС та Україні, вибудовувати власну бізнес-стратегію, створювати бренд та працювати в соціальних мережах.
У форматі speak frankly відбулась зустріч з відомими та впливовими жінками-підприємницями, економістками, депутатками та громадськими діячками. Зокрема гостями заходу стали віце-президент Європейської економічної палати торгівлі, комерції та промисловості в Україні Вікторія Ліснича, власниця компанії «Zorya», депутатка Житомирської обласної ради Ірина Костюшко. Скайп-зв’язком поспілкувались із власницею бренду «Kachorovska» Аліною Качоровською. Своє відеозвернення для підприємців-початківців записала власниця бренду «Брусвяна» Ліліана Дмітрієва.
Більше про враження учасниць можна дізнатись на сторінці проекту «Від ідеї до успіху» в Facebook. Фотозвіт заходу нижче.

Детальніше...

 

В ЖИТОМИРІ ПРОЙШЛИ ЗУСТРІЧІ З ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРОМ З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

30 жовтня у Житомирі відбулись декілька заходів за участю віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе. Представники Житомирського регіонального відділення УСПП відвідали два з них: публічну дискусію «Міфи та факти євроінтеграції: де знайти можливості?» та регіональну нараду щодо пріоритетів гендерної політики за участю Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе.

«Євроінтеграція – це про все: і про безпеку на дорогах, і про безпеку перевезень, і безпеку харчових продуктів та їх якості тощо. Частина цього знаходиться у відповідальності держави. А частина – на місцевій владі, яка може стимулювати та ефективніше влаштовувати процес. Позитив на Житомирщині – у процесі децентралізації, де область займає перше місце, позитив у тому, що рівень експорту до Європи на 22% вищий, ніж середній в Україні. Це означає конкурентноспроможні та якісні підприємства. Позитив у зростанні кількості інвестицій з країн ЄС. Це означає, що вони приходять з іншими правилами, які змушують нас підлаштовуватись і під права працівника, і роботодавця, і загальної ситуації стосовно ведення бізнесу», – зазначила Віце-прем'єр-міністр.
Іванни Климпуш-Цинцадзе наголошувала, що головною особливістю всіх євроінтеграційних процесів є те, що через правила, закони захищаються права та свободи людини.

Детальніше...

 

СТАЛИЙ РОЗВИТОК ПРІОРИТЕТ ДЛЯ МІСТА БЕРЛІН

Навчальною поїздкою до Берліна завершився цикл тренінгів "Торгівля та сталий розвиток" у рамках проекту "Громадська школа дієвих практик ЄС (CiSEP)", який реалізовує Інститут європейської політики у 2017 - 2018 роках в Україні. Серед мережі фахівців з питань Угоди про асоціацію Україна-ЄС виконавчий директор Житомирського регіонального відділення УСПП Тетяна Чеховець.
За час перебування в Німеччині представники українських громадських організацій відвідали Федеральне міністерство закордонних справ, Палату депутатів Берліну, декілька неурядових організацій, серед яких Baumhaus, BUND, Verein Berin 21. Цікавими для нашої організації були візити до Німецької східної бізнес-асоціації, Конфедерації профспілок Німеччини та Федерального міністерства економіки і енергетики Німеччини.
"Неперевершені враження залишила екскурсія на сміттєспалювальний завод BSR в Берліні. Це високотехнологічне підприємство, на якому окрім спалювання сміття видобувають зелену електрику, що повертається на потреби підприємству. Завод знаходить в межах міста, але ніякого дискомфорту, на кшталт поганого запаху або забруднення повітря, біля нього не відчувається. Цікаво, що і організація діяльності комунального підприємства відбувається з дотриманням сталого підходу, навіть гендерний аспект враховується. Наприклад, відбувається кампанії щодо залучення жінок до обрання професії прибиральниці вулиць, бо на відміну від України, переважна більшість прибиральників в Німеччині - чоловіки, " - ділиться своїми враженнями Тетяна Чеховець.
Відмітимо, що по приїзду з навчання пані Тетяну запросили на житомирське радіо надати коментар про досвід Німеччини щодо впровадження цілей сталого розвитку, зокрема в частині енергоефективності та переходу на постачання відновлювальної енергії (інтерв'ю розміщено на сторінці в Фейсбук радіо "Житомирська хвиля"). 

Декілька фото з навчальної поїздки CiSEP  нижче. 

Детальніше...

 
 

АНАТОЛІЙ КІНАХ - ГІСТЬ СТУДІЇ UKRLIFE.TV.

Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах - гість студії UKRLIFE.TV.

Він розповів про сучасний стан економіки України, про структуру її експорту і про іноземні інвестиції, про рівень зношеності і про темпи модернізації основного фонду; пояснив зв'язок між трудовою міграцією, депопуляцією населення і сировинним характером економіки України; оцінив проект бюджету України на 2019 рік і загрози неконтрольованого дефолту.
Лінк на відео нижче.

Детальніше...

 
 

ДОЛУЧАЙТЕСЬ ДО ДОСЛІДЖЕННЯ СТАНУ КОНКУРЕНЦІЇ В УКРАЇНІ!

Просимо взяти участь у дослідженні стану конкуренції в Україні, який проводить Центр комплексних досліджень з питань антимонопольної політики.
Анкети розміщена за посиланням: https://goo.gl/forms/pFSpR1aepDGbHmOo2 . Отримані відповіді є конфіденційними і будуть використані в узагальненому вигляді.
Центр досліджень при Антимонопольному комітеті проводить опитування щодо стану конкурентного середовища та наслідків конкурентної політики держави. Просимо вас висловити свої оцінки та судження з цього приводу. Ваша компетентна думка дозволить краще зрозуміти ситуацію, що склалася в економіці України та виробити практичні рекомендації щодо удосконалення державної політики.

Заздалегідь вдячні за розповсюдження серед підприємницької спільноти та інших зацікавлених осіб інформації про дослідження стану конкуренції.

 
 

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ! З ЖОВТНЯ ПОСИЛЮЮТЬСЯ ЗАХОДИ ЩОДО БОРОТЬБИ З НЕОФОРМЛЕНОЮ ПРАЦЕЮ

altСайт Кабінету Міністрів України розмістив об'яву по затвердження Урядом заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці, а саме видав Розпорядження КМУ «Про заходи», спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» від від 05 вересня 2018 р. № 649-р.

Розпорядженням передбачається проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування спільних комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Реалізація норм розпорядження надасть можливість зменшити застосування незадекларованої праці та вдосконалить контроль за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Детальніше...

 
 

Сторінка 8 з 45