ЖИТОМИРСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ УСПП

ЖИТОМИРСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

СПІЛЬНИЙ ПРЕДСТАВНИЦЬКИЙ ОРГАН РОБОТОДАВЦІВ ОБЛАСТІ ПРОВЕЛИ ПІДСУМКОВЕ ЗАСІДАННЯ

14 грудня 2018 року в Житомирі відбулось засідання Спільного представницького органу сторони роботодавців, на якому житомирські роботодавці підбили підсумки роботи за рік. 
Упродовж 2018 року представники СПО брали участь у низці заходів, які стосувались соціального діалогу, розвитку підприємництва, зайнятості населення тощо.
У 2018 році за участю роботодавців на територіальній тристоронній соціально-економічній раді (ТТСЕР) розглядались питання:діяльності Фонду соціального страхування України на території області після проведеного реформування; про шляхи впровадження реформ у закладах охорони здоров'я області; розвиток малого і середнього підприємництва в умовах децентралізації; відновлення закладів культури об’єднаних територіальних громад.
Питання детинізації відносин у сфері зайнятості населення, яке було заплановано розглянути на ТТСЕР, обговорено під час візиту заступника голови Правління Пенсійного фонду Машкіна В.Г. у травні 2018 року.

Детальніше...

 

НАЙБІЛЬШЕ ТРАВМ НА ВИРОБНИЦТВІ - У ПІСЛЯОБІДНЮ ГОДИНУ

altПік травмування працівників на виробництві припадає на 14-15 годин робочого часу. Таку інформацію 29 листопада 2018 року озвучили на колегії Управління Держпраці у Житомирській області. За нашою пропозицією повну аналітичну інформацію щодо тенденцій та причин порушень у сфері охорони праці Управління має підготувати за результатами 2018 року та надати для ознайомлення роботодавцям і керівникам підприємств. Начальник Управління Держпраці Сергій Сечін запропонував провести форум роботодавців, де спеціалісти Держпраці зможуть ознайомити учасників  зі своїм дослідженням та надати рекомендації щодо зменшення травматизму. 

Під час колегії наголошувалось, що не втрачає актуальності питання погашення заборгованості по зарплаті та боротьби з нелегальною працею. Детальніше на сайті Управління Держпраці області  (посилання нижче).

Звертаємо увагу, що з грудня 2018 року на сайті Держпраці має бути опубліковано план перевірок, зокрема комплексних, тобто за участю декількох служб. Якщо підприємство має певні незручності щодо дати проведення комплексної перевірки воно може заздалегідь звернутись до органів Держпраці для узгодження питання перенесення перевірки на іншу дату.

Слідкуйте за повідомленнями нашого сайту та сайту Держпраці (посилання нижче). 

Детальніше...

 

КУРС НА ВДОСКОНАЛЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ДІАЛОГУ В РЕГІОНАХ

27 листопада 2018 року в Києві відбулась тристороння зустріч, організована секретаріатом Національної тристоронньої соціально-економічної ради за підтримки Міжнародної організації праці, на якій представники організацій роботодавців, профспілок та обласних державних адміністрацій ознайомились з пріоритетними напрямами діяльності НТСЕР на 2018 -2019 роки та міжнародним досвідом ведення соціального діалогу.
Національна тристороння соціально-економічна рада у наступному році має зосередити свою роботу на питаннях розвитку вітчизняної економіки; участі у формування бюджетної політики; збереження та розвитку трудового потенціалу; забезпечення економіки кваліфікованими кадрами; впровадження норм та стандартів гідної праці; подальше удосконалення системи пенсійного забезпечення та соціального страхування, у тому числі медичного; модернізації системи колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин; впровадження принципів соціального діалогу та підвищення його ефективності на всіх рівнях.

Детальніше...

 

ЧИ ПОВИННО ХВИЛЮВАТИ УКРАЇНСЬКИХ РОБОТОДАВЦІВ ЗРОСТАНЯ ХВОРИХ НА ВІЛ/СНІД?

Зростання кількості людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, має негативний вплив на економічні і соціально-трудові відносини. Для роботодавців наслідком цього є втрата трудового потенціалу, зокрема зменшення числа працездатних осіб, прогресивне зростання витрат на профілактику, лікування і догляд за хворими та соціальні виплати.

27-28 листопада в Києві відбулась зустріч представників організацій роботодавців, профспілок та обласних державних адміністрацій, серед яких і житомирські, які разом шукали шляхи покращення ситуації у сфері профілактики ВІЛ-інфекції та СНІД на робочому місці. Захід організований секретаріатом національної тристоронньої соціально-економічної ради за підтримки Міжнародної організації праці.

Проблема розповсюдження ВІЛ-інфекції останнім часом рідко стає темою для широкого обговорення, тому може скластись враження, що для України, це вже не актуально. Між тим, Україна залишається лідером у Європі за масштабами поширення ВІЛ.

Цифри вражають. З 1987 року в Україні офіційно зареєстровано близько 320 тисяч випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, зокрема за 8 місяців 2018 року виявлено 11 815 таких осіб.
За даними медичного обліку майже половина оцінювальної кількості людей, які живуть з ВІЛ, не знає про свій ВІЛ-позитивний статус. 

У сфері праці найчастіше дискримінація щодо людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, проявляється у відмові в укладанні трудового договору, направленні на тестування на ВІЛ при прийманні на роботу або продовженні терміну трудового договору, запровадженні роботодавцем обов’язкового тестування на ВІЛ під час проходження первинного чи періодичних медичних доглядів, несприйняття колективом людини через її ВІЛ-позитивного статусу або підозри щодо нього.

Детальніше...

 
 

20 РОКІВ В УКРАЇНІ ПРАЦЮЄ НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА ТА ПРИМИРЕННЯ

17 листопада 2018 року виповнилось 20 років від дня утворення постійно діючого державного органу – Національної служби посередництва і примирення, яка утворена відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
Сьогодні важко переоцінити роль Національної служби посередництва і примирення у житті суспільства. Принциповість, непримиренність до порушень у сфері трудових правовідносин, готовність захищати конституційні права і свободи громадян, інтереси держави обумовили соціальну значущість інституту Національної служби посередництва і примирення в Україні.
З нагоди свята соціальні партнери - представники роботодавців, профспілок та Житомирської ОДА привітати колектив Відділення НСПП в Житомирській області.

Детальніше...

 
 

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ НА РІВНІ ОТГ ПОКИ ПОЗА ЗАКОНОМ

Проблеми розвитку малого та середнього підприємництва в об’єднаних територіальних громадах розглядались на територіальній тристоронній соціально-економічній раді, засідання якої відбулось 15 листопада 2018 року в Житомирі. Майже всі спікери зазначали, що основними проблемами бізнесу, незалежно від місця здійснення діяльності, є висока вартість грошових ресурсів, зростання ціни на енергоресурси та доступ до них, а також відтік за кордон трудового потенціалу, і як наслідок відсутність кваліфікованої робочої сили, зокрема робітничих професій.

В своїй доповіді Тетяна Чеховець, яка представляла сторону роботодавців на засіданні ТТСЕР, запропонувала більш широко використовувати на рівні об’єднаних територіальних громад інструменти соціального діалогу, такі як дво- та тристоронні ради, що сприятиме запуску процесу залучення підприємців до прийняття рішень на місцевому рівні. 

Детальніше...

 
 

ОЦІНКА ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ - ТЕПЕР ОБОВ'ЯЗКОВА ПРОЦЕДУРА

alt18 грудня 2017 року введено в дію Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», прийнятий Верховною Радою 23.05.17 (№ 2059-VIII).

Враховуючи взаємну зацікавленість у подальшому поглибленні, зміцненні та розширенні співробітництва у галузях екології та раціонального використання природних ресурсів, інжинірингу, геології та геодезії Український союз промисловців і підприємців та Асоціація «Експерти з оцінки впливу на довкілля» уклали Договір про співробітництво.
Асоціація «Експерти з оцінки впливу на довкілля» об’єднує більше тридцяти учасників у 17-ти областях України, які працюють із суб’єктами господарювання та допомагають їм у процесі оцінки впливу на довкілля (ОВД) планованої діяльності та приведення господарської діяльності підприємств у відповідність до норм і вимог національного й міжнародного екологічного законодавства.

Детальніше...

 
 

Сторінка 7 з 45