ЖИТОМИРСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ УСПП

ЖИТОМИРСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

КУРС НА ВДОСКОНАЛЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ДІАЛОГУ В РЕГІОНАХ

27 листопада 2018 року в Києві відбулась тристороння зустріч, організована секретаріатом Національної тристоронньої соціально-економічної ради за підтримки Міжнародної організації праці, на якій представники організацій роботодавців, профспілок та обласних державних адміністрацій ознайомились з пріоритетними напрямами діяльності НТСЕР на 2018 -2019 роки та міжнародним досвідом ведення соціального діалогу.
Національна тристороння соціально-економічна рада у наступному році має зосередити свою роботу на питаннях розвитку вітчизняної економіки; участі у формування бюджетної політики; збереження та розвитку трудового потенціалу; забезпечення економіки кваліфікованими кадрами; впровадження норм та стандартів гідної праці; подальше удосконалення системи пенсійного забезпечення та соціального страхування, у тому числі медичного; модернізації системи колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин; впровадження принципів соціального діалогу та підвищення його ефективності на всіх рівнях.

Детальніше...

 

ЧИ ПОВИННО ХВИЛЮВАТИ УКРАЇНСЬКИХ РОБОТОДАВЦІВ ЗРОСТАНЯ ХВОРИХ НА ВІЛ/СНІД?

Зростання кількості людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, має негативний вплив на економічні і соціально-трудові відносини. Для роботодавців наслідком цього є втрата трудового потенціалу, зокрема зменшення числа працездатних осіб, прогресивне зростання витрат на профілактику, лікування і догляд за хворими та соціальні виплати.

27-28 листопада в Києві відбулась зустріч представників організацій роботодавців, профспілок та обласних державних адміністрацій, серед яких і житомирські, які разом шукали шляхи покращення ситуації у сфері профілактики ВІЛ-інфекції та СНІД на робочому місці. Захід організований секретаріатом національної тристоронньої соціально-економічної ради за підтримки Міжнародної організації праці.

Проблема розповсюдження ВІЛ-інфекції останнім часом рідко стає темою для широкого обговорення, тому може скластись враження, що для України, це вже не актуально. Між тим, Україна залишається лідером у Європі за масштабами поширення ВІЛ.

Цифри вражають. З 1987 року в Україні офіційно зареєстровано близько 320 тисяч випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, зокрема за 8 місяців 2018 року виявлено 11 815 таких осіб.
За даними медичного обліку майже половина оцінювальної кількості людей, які живуть з ВІЛ, не знає про свій ВІЛ-позитивний статус. 

У сфері праці найчастіше дискримінація щодо людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, проявляється у відмові в укладанні трудового договору, направленні на тестування на ВІЛ при прийманні на роботу або продовженні терміну трудового договору, запровадженні роботодавцем обов’язкового тестування на ВІЛ під час проходження первинного чи періодичних медичних доглядів, несприйняття колективом людини через її ВІЛ-позитивного статусу або підозри щодо нього.

Детальніше...

 

20 РОКІВ В УКРАЇНІ ПРАЦЮЄ НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА ТА ПРИМИРЕННЯ

17 листопада 2018 року виповнилось 20 років від дня утворення постійно діючого державного органу – Національної служби посередництва і примирення, яка утворена відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
Сьогодні важко переоцінити роль Національної служби посередництва і примирення у житті суспільства. Принциповість, непримиренність до порушень у сфері трудових правовідносин, готовність захищати конституційні права і свободи громадян, інтереси держави обумовили соціальну значущість інституту Національної служби посередництва і примирення в Україні.
З нагоди свята соціальні партнери - представники роботодавців, профспілок та Житомирської ОДА привітати колектив Відділення НСПП в Житомирській області.

Детальніше...

 

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ НА РІВНІ ОТГ ПОКИ ПОЗА ЗАКОНОМ

Проблеми розвитку малого та середнього підприємництва в об’єднаних територіальних громадах розглядались на територіальній тристоронній соціально-економічній раді, засідання якої відбулось 15 листопада 2018 року в Житомирі. Майже всі спікери зазначали, що основними проблемами бізнесу, незалежно від місця здійснення діяльності, є висока вартість грошових ресурсів, зростання ціни на енергоресурси та доступ до них, а також відтік за кордон трудового потенціалу, і як наслідок відсутність кваліфікованої робочої сили, зокрема робітничих професій.

В своїй доповіді Тетяна Чеховець, яка представляла сторону роботодавців на засіданні ТТСЕР, запропонувала більш широко використовувати на рівні об’єднаних територіальних громад інструменти соціального діалогу, такі як дво- та тристоронні ради, що сприятиме запуску процесу залучення підприємців до прийняття рішень на місцевому рівні. 

Детальніше...

 
 

ОЦІНКА ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ - ТЕПЕР ОБОВ'ЯЗКОВА ПРОЦЕДУРА

alt18 грудня 2017 року введено в дію Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», прийнятий Верховною Радою 23.05.17 (№ 2059-VIII).

Враховуючи взаємну зацікавленість у подальшому поглибленні, зміцненні та розширенні співробітництва у галузях екології та раціонального використання природних ресурсів, інжинірингу, геології та геодезії Український союз промисловців і підприємців та Асоціація «Експерти з оцінки впливу на довкілля» уклали Договір про співробітництво.
Асоціація «Експерти з оцінки впливу на довкілля» об’єднує більше тридцяти учасників у 17-ти областях України, які працюють із суб’єктами господарювання та допомагають їм у процесі оцінки впливу на довкілля (ОВД) планованої діяльності та приведення господарської діяльності підприємств у відповідність до норм і вимог національного й міжнародного екологічного законодавства.

Детальніше...

 
 

ВИМОГИ ПРОФСПІЛКИ: ЗБІЛЬШЕННЯ ЗАРПЛАТНІ ТА ЗНИЖЕННЯ ТАРИФІВ НА ЕНЕРГОНОСІЇ

Напередодні 70-річчя з Дня створення Федерації профспілок Житомирщини - нашого соціального партнера пропонуємо ознаомитись із статею з сайту профспілки, в якій докладно викладені останні вимоги профспілок. Приемно, що думка наших роботодавців, які також брали участь у нараді, вказана в цій статті.

09 жовтня 2018 року у рамках Всеукраїнської акції протесту профспілок, запланованої на 17 жовтня 2018 року, відбулася тристороння зустріч лідерів галузевих профспілок з представниками влади та роботодавців Житомирської області. Профспілки закликали своїх соціальних партнерів підтримати вимоги профспілок до Всесвітнього Дня дій за гідну працю та профспілкові пропозиції до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

Голова Федерації профспілок Житомирської області Неля Паламарчук озвучила ще раз основні вимоги профспілок, зокрема щодо політики оплати праці та встановлення нового розміру мінімальної заробітної плати у 7700 гривень. Ця сума розрахована згідно Конвенцій Міжнародної організації праці та національного законодавства України.

Від роботодавців слово взяв Юрій Гамкрелідзе, висловивши думку, яку поділяли всі присутні: найбільшою проблемою у ціноутворенні та зниженні рівня життя населення є завищені тарифи на енергоносії, що залежать від ціни на природний газ. Заклик профспілок про те, що надра і ресурси належать народу України і тому повинні служити його інтересам підтримали усі присутні. Проте, зазначив Гамкрелідзе, на рівні малого бізнеса підвищення мінімальної зарплати вдвічі неможливе. 

Детальніше...

 
 

СТАРТУВАВ ПРОЕКТ "ВІД ІДЕЇ ДО УСПІХУ"

1 листопада 2018 року в Житомирі успішно стартував цикл тренінгів для жінок-підприємниць «Від ідеї до успіху». Приємно відмітити, що Житомирське регіональне відділення долучилось до підготовки та реалізації цього проекту, в особі нашого представника Тетяни Чеховець.
Під час дводенного тренінгу жінки ознайомились з можливостями, що відкриваються для ОТГ в рамках євроінтеграційних процесів. Експерти проекту розповіли про основи європейської аграрної політики, існуючий попит на продукти та послуги, внутрішні та зовнішні ринки збуту продукції. А також навчились шукати партнерів та фінансування в ЄС та Україні, вибудовувати власну бізнес-стратегію, створювати бренд та працювати в соціальних мережах.
У форматі speak frankly відбулась зустріч з відомими та впливовими жінками-підприємницями, економістками, депутатками та громадськими діячками. Зокрема гостями заходу стали віце-президент Європейської економічної палати торгівлі, комерції та промисловості в Україні Вікторія Ліснича, власниця компанії «Zorya», депутатка Житомирської обласної ради Ірина Костюшко. Скайп-зв’язком поспілкувались із власницею бренду «Kachorovska» Аліною Качоровською. Своє відеозвернення для підприємців-початківців записала власниця бренду «Брусвяна» Ліліана Дмітрієва.
Більше про враження учасниць можна дізнатись на сторінці проекту «Від ідеї до успіху» в Facebook. Фотозвіт заходу нижче.

Детальніше...

 
 

Сторінка 7 з 44