ЖИТОМИРСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ УСПП

ЖИТОМИРСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

20 РОКІВ В УКРАЇНІ ПРАЦЮЄ НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА ТА ПРИМИРЕННЯ

17 листопада 2018 року виповнилось 20 років від дня утворення постійно діючого державного органу – Національної служби посередництва і примирення, яка утворена відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
Сьогодні важко переоцінити роль Національної служби посередництва і примирення у житті суспільства. Принциповість, непримиренність до порушень у сфері трудових правовідносин, готовність захищати конституційні права і свободи громадян, інтереси держави обумовили соціальну значущість інституту Національної служби посередництва і примирення в Україні.
З нагоди свята соціальні партнери - представники роботодавців, профспілок та Житомирської ОДА привітати колектив Відділення НСПП в Житомирській області.

Детальніше...

 

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ НА РІВНІ ОТГ ПОКИ ПОЗА ЗАКОНОМ

Проблеми розвитку малого та середнього підприємництва в об’єднаних територіальних громадах розглядались на територіальній тристоронній соціально-економічній раді, засідання якої відбулось 15 листопада 2018 року в Житомирі. Майже всі спікери зазначали, що основними проблемами бізнесу, незалежно від місця здійснення діяльності, є висока вартість грошових ресурсів, зростання ціни на енергоресурси та доступ до них, а також відтік за кордон трудового потенціалу, і як наслідок відсутність кваліфікованої робочої сили, зокрема робітничих професій.

В своїй доповіді Тетяна Чеховець, яка представляла сторону роботодавців на засіданні ТТСЕР, запропонувала більш широко використовувати на рівні об’єднаних територіальних громад інструменти соціального діалогу, такі як дво- та тристоронні ради, що сприятиме запуску процесу залучення підприємців до прийняття рішень на місцевому рівні. 

Детальніше...

 

ОЦІНКА ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ - ТЕПЕР ОБОВ'ЯЗКОВА ПРОЦЕДУРА

alt18 грудня 2017 року введено в дію Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», прийнятий Верховною Радою 23.05.17 (№ 2059-VIII).

Враховуючи взаємну зацікавленість у подальшому поглибленні, зміцненні та розширенні співробітництва у галузях екології та раціонального використання природних ресурсів, інжинірингу, геології та геодезії Український союз промисловців і підприємців та Асоціація «Експерти з оцінки впливу на довкілля» уклали Договір про співробітництво.
Асоціація «Експерти з оцінки впливу на довкілля» об’єднує більше тридцяти учасників у 17-ти областях України, які працюють із суб’єктами господарювання та допомагають їм у процесі оцінки впливу на довкілля (ОВД) планованої діяльності та приведення господарської діяльності підприємств у відповідність до норм і вимог національного й міжнародного екологічного законодавства.

Детальніше...

 

ВИМОГИ ПРОФСПІЛКИ: ЗБІЛЬШЕННЯ ЗАРПЛАТНІ ТА ЗНИЖЕННЯ ТАРИФІВ НА ЕНЕРГОНОСІЇ

Напередодні 70-річчя з Дня створення Федерації профспілок Житомирщини - нашого соціального партнера пропонуємо ознаомитись із статею з сайту профспілки, в якій докладно викладені останні вимоги профспілок. Приемно, що думка наших роботодавців, які також брали участь у нараді, вказана в цій статті.

09 жовтня 2018 року у рамках Всеукраїнської акції протесту профспілок, запланованої на 17 жовтня 2018 року, відбулася тристороння зустріч лідерів галузевих профспілок з представниками влади та роботодавців Житомирської області. Профспілки закликали своїх соціальних партнерів підтримати вимоги профспілок до Всесвітнього Дня дій за гідну працю та профспілкові пропозиції до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

Голова Федерації профспілок Житомирської області Неля Паламарчук озвучила ще раз основні вимоги профспілок, зокрема щодо політики оплати праці та встановлення нового розміру мінімальної заробітної плати у 7700 гривень. Ця сума розрахована згідно Конвенцій Міжнародної організації праці та національного законодавства України.

Від роботодавців слово взяв Юрій Гамкрелідзе, висловивши думку, яку поділяли всі присутні: найбільшою проблемою у ціноутворенні та зниженні рівня життя населення є завищені тарифи на енергоносії, що залежать від ціни на природний газ. Заклик профспілок про те, що надра і ресурси належать народу України і тому повинні служити його інтересам підтримали усі присутні. Проте, зазначив Гамкрелідзе, на рівні малого бізнеса підвищення мінімальної зарплати вдвічі неможливе. 

Детальніше...

 
 

СТАРТУВАВ ПРОЕКТ "ВІД ІДЕЇ ДО УСПІХУ"

1 листопада 2018 року в Житомирі успішно стартував цикл тренінгів для жінок-підприємниць «Від ідеї до успіху». Приємно відмітити, що Житомирське регіональне відділення долучилось до підготовки та реалізації цього проекту, в особі нашого представника Тетяни Чеховець.
Під час дводенного тренінгу жінки ознайомились з можливостями, що відкриваються для ОТГ в рамках євроінтеграційних процесів. Експерти проекту розповіли про основи європейської аграрної політики, існуючий попит на продукти та послуги, внутрішні та зовнішні ринки збуту продукції. А також навчились шукати партнерів та фінансування в ЄС та Україні, вибудовувати власну бізнес-стратегію, створювати бренд та працювати в соціальних мережах.
У форматі speak frankly відбулась зустріч з відомими та впливовими жінками-підприємницями, економістками, депутатками та громадськими діячками. Зокрема гостями заходу стали віце-президент Європейської економічної палати торгівлі, комерції та промисловості в Україні Вікторія Ліснича, власниця компанії «Zorya», депутатка Житомирської обласної ради Ірина Костюшко. Скайп-зв’язком поспілкувались із власницею бренду «Kachorovska» Аліною Качоровською. Своє відеозвернення для підприємців-початківців записала власниця бренду «Брусвяна» Ліліана Дмітрієва.
Більше про враження учасниць можна дізнатись на сторінці проекту «Від ідеї до успіху» в Facebook. Фотозвіт заходу нижче.

Детальніше...

 
 

В ЖИТОМИРІ ПРОЙШЛИ ЗУСТРІЧІ З ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРОМ З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

30 жовтня у Житомирі відбулись декілька заходів за участю віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе. Представники Житомирського регіонального відділення УСПП відвідали два з них: публічну дискусію «Міфи та факти євроінтеграції: де знайти можливості?» та регіональну нараду щодо пріоритетів гендерної політики за участю Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе.

«Євроінтеграція – це про все: і про безпеку на дорогах, і про безпеку перевезень, і безпеку харчових продуктів та їх якості тощо. Частина цього знаходиться у відповідальності держави. А частина – на місцевій владі, яка може стимулювати та ефективніше влаштовувати процес. Позитив на Житомирщині – у процесі децентралізації, де область займає перше місце, позитив у тому, що рівень експорту до Європи на 22% вищий, ніж середній в Україні. Це означає конкурентноспроможні та якісні підприємства. Позитив у зростанні кількості інвестицій з країн ЄС. Це означає, що вони приходять з іншими правилами, які змушують нас підлаштовуватись і під права працівника, і роботодавця, і загальної ситуації стосовно ведення бізнесу», – зазначила Віце-прем'єр-міністр.
Іванни Климпуш-Цинцадзе наголошувала, що головною особливістю всіх євроінтеграційних процесів є те, що через правила, закони захищаються права та свободи людини.

Детальніше...

 
 

СТАЛИЙ РОЗВИТОК ПРІОРИТЕТ ДЛЯ МІСТА БЕРЛІН

Навчальною поїздкою до Берліна завершився цикл тренінгів "Торгівля та сталий розвиток" у рамках проекту "Громадська школа дієвих практик ЄС (CiSEP)", який реалізовує Інститут європейської політики у 2017 - 2018 роках в Україні. Серед мережі фахівців з питань Угоди про асоціацію Україна-ЄС виконавчий директор Житомирського регіонального відділення УСПП Тетяна Чеховець.
За час перебування в Німеччині представники українських громадських організацій відвідали Федеральне міністерство закордонних справ, Палату депутатів Берліну, декілька неурядових організацій, серед яких Baumhaus, BUND, Verein Berin 21. Цікавими для нашої організації були візити до Німецької східної бізнес-асоціації, Конфедерації профспілок Німеччини та Федерального міністерства економіки і енергетики Німеччини.
"Неперевершені враження залишила екскурсія на сміттєспалювальний завод BSR в Берліні. Це високотехнологічне підприємство, на якому окрім спалювання сміття видобувають зелену електрику, що повертається на потреби підприємству. Завод знаходить в межах міста, але ніякого дискомфорту, на кшталт поганого запаху або забруднення повітря, біля нього не відчувається. Цікаво, що і організація діяльності комунального підприємства відбувається з дотриманням сталого підходу, навіть гендерний аспект враховується. Наприклад, відбувається кампанії щодо залучення жінок до обрання професії прибиральниці вулиць, бо на відміну від України, переважна більшість прибиральників в Німеччині - чоловіки, " - ділиться своїми враженнями Тетяна Чеховець.
Відмітимо, що по приїзду з навчання пані Тетяну запросили на житомирське радіо надати коментар про досвід Німеччини щодо впровадження цілей сталого розвитку, зокрема в частині енергоефективності та переходу на постачання відновлювальної енергії (інтерв'ю розміщено на сторінці в Фейсбук радіо "Житомирська хвиля"). 

Декілька фото з навчальної поїздки CiSEP  нижче. 

Детальніше...

 
 

Сторінка 7 з 44

Наші партнери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня87
mod_vvisit_counterВчера68
mod_vvisit_counterНа этой неделе238
mod_vvisit_counterна прошлой неделе389
mod_vvisit_counterВ этом месяце1221
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце1945
mod_vvisit_counterВсего247710

Online (20 мин назад): 1
Ваш IP: 35.168.62.171
,
Now is: 2020-10-22 17:34