ЖИТОМИРСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ УСПП
ЖИТОМИРСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ
Сайт Житомирської міської ради повідомляє, що рішенням виконавчого комітету створено робочу групу зі сприяння легалізації «тіньової» заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення. До робочої групи включено представників: виконавчих органів Житомирської міської ради; муніципальної інспекції; ГУ ДФС у Житомирській області; Житомирського міського центру зайнятості; Пенсійного фонду України в Житомирській області; Житомирського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області; Федерації професійних спілок Житомирської області.
З 01.02.2019 відділ з питань додержання законодавства про працю виведено в окремий виконавчий орган Житомирської міської ради та наділено функцією проведення перевірок та накладення штрафів.
Перевірки можуть проводитись не лише в організаціях, що перебувають у комунальній власності, а на підприємствах різних форм власності та у підприємців, які використовують працю найманих працівників.На колегії Управління Держпраці у Житомирській області, яка відбулась за участю роботодавців 31 січня 2019 року, презентували дослідження стану нещасних випадків та аварій на виробництвах Житомирської області за вісім років.
Зокрема, за результатами озвученого аналізу можна зробити висновок, що найбільш небезпечними є професії водія, механіка, монтажника.
Найбільш травмонебезпечними є місяці: січень-лютий, листопад-жовтень. Дні тижня: вівторок і п'ятниця. По годинах: 9-10 година, а також 14-15 години.
За стажем роботи, більше травмуються працівники зі стажем роботи до 1 року. Відмічалось зростання за останні 2 роки кількості травмованих працівників зі стажем понад 20 років.
За видами подій переважає "падіння під час пересування", а також "падіння устаткування або машин на людей.
Найбільше травмувалось працівників у сфері торгівлі, а також будівництва. Проте, травм з летальним наслідками більше в сільськогосподарському господарстві.
Причинами переважної кількості травмування є організаційні порушення, у тому числі порушення трудової та виробничої дисципліни.
Сподіваємось, що офіційну інформацію Держпраці найближчим часом опублікує на своєму веб-ресурсі.
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України проводить опитування експортерів, для вивчення їх думки щодо лібералізації валютного законодавства.
Проведення вищезазначеного опитування дасть змогу з’ясувати найбільші перешкоди валютного регулювання для суб’єктів господарювання, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність.
Результати опитування будуть розглянуті фахівцями Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та використані при розробці відповідних рекомендацій для подальшого надання усім відповідальним органам влади.
Просимо залишити свій голос до 28 грудня 2018 року
Опитування є частиною виконання Експортної стратегії України («дорожньої карти» стратегічного розвитку торгівлі) на період 2017 – 2021 років, схваленої розпорядженням Кабміну.
14 грудня 2018 року в Житомирі відбулось засідання Спільного представницького органу сторони роботодавців, на якому житомирські роботодавці підбили підсумки роботи за рік.
Упродовж 2018 року представники СПО брали участь у низці заходів, які стосувались соціального діалогу, розвитку підприємництва, зайнятості населення тощо.
У 2018 році за участю роботодавців на територіальній тристоронній соціально-економічній раді (ТТСЕР) розглядались питання:діяльності Фонду соціального страхування України на території області після проведеного реформування; про шляхи впровадження реформ у закладах охорони здоров'я області; розвиток малого і середнього підприємництва в умовах децентралізації; відновлення закладів культури об’єднаних територіальних громад.
Питання детинізації відносин у сфері зайнятості населення, яке було заплановано розглянути на ТТСЕР, обговорено під час візиту заступника голови Правління Пенсійного фонду Машкіна В.Г. у травні 2018 року.
Пік травмування працівників на виробництві припадає на 14-15 годин робочого часу. Таку інформацію 29 листопада 2018 року озвучили на колегії Управління Держпраці у Житомирській області. За нашою пропозицією повну аналітичну інформацію щодо тенденцій та причин порушень у сфері охорони праці Управління має підготувати за результатами 2018 року та надати для ознайомлення роботодавцям і керівникам підприємств. Начальник Управління Держпраці Сергій Сечін запропонував провести форум роботодавців, де спеціалісти Держпраці зможуть ознайомити учасників зі своїм дослідженням та надати рекомендації щодо зменшення травматизму.
Під час колегії наголошувалось, що не втрачає актуальності питання погашення заборгованості по зарплаті та боротьби з нелегальною працею. Детальніше на сайті Управління Держпраці області (посилання нижче).
Звертаємо увагу, що з грудня 2018 року на сайті Держпраці має бути опубліковано план перевірок, зокрема комплексних, тобто за участю декількох служб. Якщо підприємство має певні незручності щодо дати проведення комплексної перевірки воно може заздалегідь звернутись до органів Держпраці для узгодження питання перенесення перевірки на іншу дату.
Слідкуйте за повідомленнями нашого сайту та сайту Держпраці (посилання нижче).
Сторінка 6 з 44
![]() | Сегодня | 57 |
![]() | Вчера | 71 |
![]() | На этой неделе | 57 |
![]() | на прошлой неделе | 703 |
![]() | В этом месяце | 2116 |
![]() | В прошлом месяце | 2331 |
![]() | Всего | 254287 |