ЖИТОМИРСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ УСПП

ЖИТОМИРСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

ПРЕДСТАВНИЦТВО ЄС ЗНОВУ В ЖИТОМИРІ

7 лютого Житомир відвідав Посол Європейського Союзу в Україні Хюґо Мінґареллі. Зокрема він зустрівся з керівництвом області, виступив на під час сесії обласної ради, а також взяв участь у відкритті інформаційного центру Європейського Союзу на базі Житомирського національного агроекологічного університету.
В рамках візиту Хюґо Мінґареллі для житомирських підприємців було організовано захід від Представництва ЄС в Україні «Участь у європейських торговельних форумах і виставках: можливості для українського бізнесу».
Керівник сектору популяризації підприємництва та програм підтримки Офісу розвитку малого та середнього підприємництва розповідала підприємцям, експертам в сфері торгівлі та консалтингу, представникам бізнес-асоціацій та бізнес-клубів про основи успішного представлення продукції на торговельних виставках і форумах та про кроки до успіху торговельних місій українських підприємців.
Також під час семінару було представлено можливості для участі українських бізнесменів у торговельних виставках ЄС, способи просування компаній на торговельних місіях та програми від Євросоюзу для підприємців України.
Приємно зазначити, що заходи, організовані Представництвом ЄС, стають регулярними і наші колеги, житомирські підприємці та роботодавці, мають можливість в своєму місті відвідати зустрічі і тренінги такого рівня.

Детальніше...

 

ОГОЛОШЕНО КОНКУРС ГРОМАДСЬКИХ ІНІЦІАТИВ - 2019

Житомирське регіональне відділення УСПП є членом Координаційної ради з розвитку громадянського суспільства при Житомирській обласній державній адміністрації.
1 лютого відбулось перше у 2019 році засідання Координаційної ради, під час якого присутні проаналізували свою діяльність за минулий рік та заслухали представників трьох громадсьих організацій, що реалізували проекти в рамках гранту від Житомирської ОДА.
Але головне, на що очікували інститути громадянського суспільства - це оголошення конкурсу проектів та громадських ініціатив. Цього року загальна сума фінансової підтримки становить 1,5 млн грн.
Координаційна рада затвердила умови конкурсу та текст оголошення, яке ми приводимо без змін.

До 4 березня ІГС можуть подавати заявки на участь у конкурсі проектів для отримання гранту від ОДА.

Детальніше...

 

НЕЗАБАРОМ! ЄВРОПЕЙСЬКІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ ДЛЯ РОБОЧОЇ ЗОНИ

Міністерство соціальної політики України підготувало проект наказу «Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та охорони здоров`я працівників у робочих зонах», розроблений з метою імплементації положень Директиви Ради 89/654/ЄЕС від 30 листопада 1989 року про мінімальні вимоги стосовно безпеки та охорони здоров’я на робочому місці (перша окрема Директива у значенні частини 1 статті 16 Директиви 89/391/ЄЕС) в національне законодавство про охорону праці.
Проект нормативного акта розташовано на сайті Держпраці України
Просимо звернути увагу на цей документ, який найближчим часом має бути прийнято до виконання. 
У разі наявності зауважень, пропозицій до проекту акту просимо повідомити виконавчу дирекцію ЖРВ УСПП.

Детальніше...

 

МІСЬКА РАДА СТВОРИЛА РОБОЧУ ГРУПУ ДЛЯ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН

Сайт Житомирської міської ради повідомляє, що рішенням виконавчого комітету створено робочу групу зі сприяння легалізації «тіньової» заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення. До робочої групи включено представників: виконавчих органів Житомирської міської ради; муніципальної інспекції; ГУ ДФС у Житомирській області; Житомирського міського центру зайнятості; Пенсійного фонду України в Житомирській області; Житомирського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області;  Федерації професійних спілок Житомирської області.

З 01.02.2019 відділ з питань додержання законодавства про працю виведено в окремий виконавчий орган Житомирської міської ради та наділено функцією проведення перевірок та накладення штрафів.

Перевірки можуть проводитись не лише в організаціях, що перебувають у комунальній власності, а на підприємствах різних форм власності та у підприємців, які використовують працю найманих працівників.

Детальніше...

 
 

БЕЗПЕКА ПРАЦІ ПОВИННА СТАТИ ПРІОРИТЕТОМ ДЛЯ РОБОТОДАВЦЯ

На колегії Управління Держпраці у Житомирській області, яка відбулась за участю роботодавців 31 січня 2019 року, презентували дослідження стану нещасних випадків та аварій на виробництвах Житомирської області за вісім років.
Зокрема, за результатами озвученого аналізу можна зробити висновок, що найбільш небезпечними є професії водія, механіка, монтажника.
Найбільш травмонебезпечними є місяці: січень-лютий, листопад-жовтень. Дні тижня: вівторок і п'ятниця. По годинах: 9-10 година, а також 14-15 години.
За стажем роботи, більше травмуються працівники зі стажем роботи до 1 року. Відмічалось зростання за останні 2 роки кількості травмованих працівників зі стажем понад 20 років.
За видами подій переважає "падіння під час пересування", а також "падіння устаткування або машин на людей.
Найбільше травмувалось працівників у сфері торгівлі, а також будівництва. Проте, травм з летальним наслідками більше в сільськогосподарському господарстві.
Причинами переважної кількості травмування є організаційні порушення, у тому числі порушення трудової та виробничої дисципліни.
Сподіваємось, що офіційну інформацію Держпраці найближчим часом опублікує на своєму веб-ресурсі.

 
 

ОПИТУВАННЯ ЕКСПОРТЕРІВ ЩОДО ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ВАЛЮТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України проводить опитування експортерів, для вивчення їх думки щодо лібералізації валютного законодавства.

Проведення вищезазначеного опитування дасть змогу з’ясувати найбільші перешкоди валютного регулювання для суб’єктів господарювання, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність.

ПРОЙТИ ОПИТУВАННЯ

Результати опитування будуть розглянуті фахівцями Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та використані при розробці відповідних рекомендацій для подальшого надання усім відповідальним органам влади.

Просимо залишити свій голос до 28 грудня 2018 року

Опитування є частиною виконання Експортної стратегії України («дорожньої карти» стратегічного розвитку торгівлі) на період 2017 – 2021 років, схваленої розпорядженням Кабміну.

 
 

В КИЄВІ ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ СПІЛЬНОГО ПРЕДСТАВНИЦЬКОГО ОРГАНУ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ОБ'ЄДНАНЬ

21 грудня в Києві проведено засідання Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, який прийняв рішення наполегливо продовжувати діалог з урядовими інституціями та профспілками з реформування промислової політики в Україні, програм збереження трудового потенціалу, модернізації економіки в цілому та вимагати від уряду виконувати закони про соціальне партнерство.
Сайт Українського союзу промисловців і підприємців вказує, що напередодні роботодавці вже зверталися до Прем’єр-міністра В.Гройсмана із закликом вжити термінових заходів з розробки та впровадження стратегії розвитку індустрії, а також програм розвитку національного виробництва. Вони переконані: хоча 2018 рік не став ефективним з точки зору впровадження економічних реформ та росту ВВП, у разі прагматичної роботи всіх соціальних партнерів – роботодавців, уряду і профспілок – можливо надалі планувати пожвавлення ділового, інвестиційного клімату, ріст доходів громадян.
За словами першого заступника голови СПО, голови Об’єднання організацій роботодавців України Анатолія Кінаха, у 2018 році соціальний діалог не був вдалим. Вже більше року Кабмін не організовує заплановане разом з роботодавцями та профспілками засідання щодо збереження трудового потенціалу країни. Поза тим, за даними Міністерства закордонних справ України, щороку державу полишає більше 1 млн. заробітчан. Є вже тенденції і бізнес-міграції в сусідні Польщу, Литву, Чехію тощо.

Детальніше...

 
 

Сторінка 6 з 45