ЖИТОМИРСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ УСПП

ЖИТОМИРСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

БЕЗПЕКА ПРАЦІ ПОВИННА СТАТИ ПРІОРИТЕТОМ ДЛЯ РОБОТОДАВЦЯ

На колегії Управління Держпраці у Житомирській області, яка відбулась за участю роботодавців 31 січня 2019 року, презентували дослідження стану нещасних випадків та аварій на виробництвах Житомирської області за вісім років.
Зокрема, за результатами озвученого аналізу можна зробити висновок, що найбільш небезпечними є професії водія, механіка, монтажника.
Найбільш травмонебезпечними є місяці: січень-лютий, листопад-жовтень. Дні тижня: вівторок і п'ятниця. По годинах: 9-10 година, а також 14-15 години.
За стажем роботи, більше травмуються працівники зі стажем роботи до 1 року. Відмічалось зростання за останні 2 роки кількості травмованих працівників зі стажем понад 20 років.
За видами подій переважає "падіння під час пересування", а також "падіння устаткування або машин на людей.
Найбільше травмувалось працівників у сфері торгівлі, а також будівництва. Проте, травм з летальним наслідками більше в сільськогосподарському господарстві.
Причинами переважної кількості травмування є організаційні порушення, у тому числі порушення трудової та виробничої дисципліни.
Сподіваємось, що офіційну інформацію Держпраці найближчим часом опублікує на своєму веб-ресурсі.

 

ОПИТУВАННЯ ЕКСПОРТЕРІВ ЩОДО ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ВАЛЮТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України проводить опитування експортерів, для вивчення їх думки щодо лібералізації валютного законодавства.

Проведення вищезазначеного опитування дасть змогу з’ясувати найбільші перешкоди валютного регулювання для суб’єктів господарювання, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність.

ПРОЙТИ ОПИТУВАННЯ

Результати опитування будуть розглянуті фахівцями Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та використані при розробці відповідних рекомендацій для подальшого надання усім відповідальним органам влади.

Просимо залишити свій голос до 28 грудня 2018 року

Опитування є частиною виконання Експортної стратегії України («дорожньої карти» стратегічного розвитку торгівлі) на період 2017 – 2021 років, схваленої розпорядженням Кабміну.

 

В КИЄВІ ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ СПІЛЬНОГО ПРЕДСТАВНИЦЬКОГО ОРГАНУ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ОБ'ЄДНАНЬ

21 грудня в Києві проведено засідання Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, який прийняв рішення наполегливо продовжувати діалог з урядовими інституціями та профспілками з реформування промислової політики в Україні, програм збереження трудового потенціалу, модернізації економіки в цілому та вимагати від уряду виконувати закони про соціальне партнерство.
Сайт Українського союзу промисловців і підприємців вказує, що напередодні роботодавці вже зверталися до Прем’єр-міністра В.Гройсмана із закликом вжити термінових заходів з розробки та впровадження стратегії розвитку індустрії, а також програм розвитку національного виробництва. Вони переконані: хоча 2018 рік не став ефективним з точки зору впровадження економічних реформ та росту ВВП, у разі прагматичної роботи всіх соціальних партнерів – роботодавців, уряду і профспілок – можливо надалі планувати пожвавлення ділового, інвестиційного клімату, ріст доходів громадян.
За словами першого заступника голови СПО, голови Об’єднання організацій роботодавців України Анатолія Кінаха, у 2018 році соціальний діалог не був вдалим. Вже більше року Кабмін не організовує заплановане разом з роботодавцями та профспілками засідання щодо збереження трудового потенціалу країни. Поза тим, за даними Міністерства закордонних справ України, щороку державу полишає більше 1 млн. заробітчан. Є вже тенденції і бізнес-міграції в сусідні Польщу, Литву, Чехію тощо.

Детальніше...

 

СПІЛЬНИЙ ПРЕДСТАВНИЦЬКИЙ ОРГАН РОБОТОДАВЦІВ ОБЛАСТІ ПРОВЕЛИ ПІДСУМКОВЕ ЗАСІДАННЯ

14 грудня 2018 року в Житомирі відбулось засідання Спільного представницького органу сторони роботодавців, на якому житомирські роботодавці підбили підсумки роботи за рік. 
Упродовж 2018 року представники СПО брали участь у низці заходів, які стосувались соціального діалогу, розвитку підприємництва, зайнятості населення тощо.
У 2018 році за участю роботодавців на територіальній тристоронній соціально-економічній раді (ТТСЕР) розглядались питання:діяльності Фонду соціального страхування України на території області після проведеного реформування; про шляхи впровадження реформ у закладах охорони здоров'я області; розвиток малого і середнього підприємництва в умовах децентралізації; відновлення закладів культури об’єднаних територіальних громад.
Питання детинізації відносин у сфері зайнятості населення, яке було заплановано розглянути на ТТСЕР, обговорено під час візиту заступника голови Правління Пенсійного фонду Машкіна В.Г. у травні 2018 року.

Детальніше...

 
 

НАЙБІЛЬШЕ ТРАВМ НА ВИРОБНИЦТВІ - У ПІСЛЯОБІДНЮ ГОДИНУ

altПік травмування працівників на виробництві припадає на 14-15 годин робочого часу. Таку інформацію 29 листопада 2018 року озвучили на колегії Управління Держпраці у Житомирській області. За нашою пропозицією повну аналітичну інформацію щодо тенденцій та причин порушень у сфері охорони праці Управління має підготувати за результатами 2018 року та надати для ознайомлення роботодавцям і керівникам підприємств. Начальник Управління Держпраці Сергій Сечін запропонував провести форум роботодавців, де спеціалісти Держпраці зможуть ознайомити учасників  зі своїм дослідженням та надати рекомендації щодо зменшення травматизму. 

Під час колегії наголошувалось, що не втрачає актуальності питання погашення заборгованості по зарплаті та боротьби з нелегальною працею. Детальніше на сайті Управління Держпраці області  (посилання нижче).

Звертаємо увагу, що з грудня 2018 року на сайті Держпраці має бути опубліковано план перевірок, зокрема комплексних, тобто за участю декількох служб. Якщо підприємство має певні незручності щодо дати проведення комплексної перевірки воно може заздалегідь звернутись до органів Держпраці для узгодження питання перенесення перевірки на іншу дату.

Слідкуйте за повідомленнями нашого сайту та сайту Держпраці (посилання нижче). 

Детальніше...

 
 

КУРС НА ВДОСКОНАЛЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ДІАЛОГУ В РЕГІОНАХ

27 листопада 2018 року в Києві відбулась тристороння зустріч, організована секретаріатом Національної тристоронньої соціально-економічної ради за підтримки Міжнародної організації праці, на якій представники організацій роботодавців, профспілок та обласних державних адміністрацій ознайомились з пріоритетними напрямами діяльності НТСЕР на 2018 -2019 роки та міжнародним досвідом ведення соціального діалогу.
Національна тристороння соціально-економічна рада у наступному році має зосередити свою роботу на питаннях розвитку вітчизняної економіки; участі у формування бюджетної політики; збереження та розвитку трудового потенціалу; забезпечення економіки кваліфікованими кадрами; впровадження норм та стандартів гідної праці; подальше удосконалення системи пенсійного забезпечення та соціального страхування, у тому числі медичного; модернізації системи колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин; впровадження принципів соціального діалогу та підвищення його ефективності на всіх рівнях.

Детальніше...

 
 

ЧИ ПОВИННО ХВИЛЮВАТИ УКРАЇНСЬКИХ РОБОТОДАВЦІВ ЗРОСТАНЯ ХВОРИХ НА ВІЛ/СНІД?

Зростання кількості людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, має негативний вплив на економічні і соціально-трудові відносини. Для роботодавців наслідком цього є втрата трудового потенціалу, зокрема зменшення числа працездатних осіб, прогресивне зростання витрат на профілактику, лікування і догляд за хворими та соціальні виплати.

27-28 листопада в Києві відбулась зустріч представників організацій роботодавців, профспілок та обласних державних адміністрацій, серед яких і житомирські, які разом шукали шляхи покращення ситуації у сфері профілактики ВІЛ-інфекції та СНІД на робочому місці. Захід організований секретаріатом національної тристоронньої соціально-економічної ради за підтримки Міжнародної організації праці.

Проблема розповсюдження ВІЛ-інфекції останнім часом рідко стає темою для широкого обговорення, тому може скластись враження, що для України, це вже не актуально. Між тим, Україна залишається лідером у Європі за масштабами поширення ВІЛ.

Цифри вражають. З 1987 року в Україні офіційно зареєстровано близько 320 тисяч випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, зокрема за 8 місяців 2018 року виявлено 11 815 таких осіб.
За даними медичного обліку майже половина оцінювальної кількості людей, які живуть з ВІЛ, не знає про свій ВІЛ-позитивний статус. 

У сфері праці найчастіше дискримінація щодо людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, проявляється у відмові в укладанні трудового договору, направленні на тестування на ВІЛ при прийманні на роботу або продовженні терміну трудового договору, запровадженні роботодавцем обов’язкового тестування на ВІЛ під час проходження первинного чи періодичних медичних доглядів, несприйняття колективом людини через її ВІЛ-позитивного статусу або підозри щодо нього.

Детальніше...

 
 

Сторінка 6 з 44

Наші партнери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня101
mod_vvisit_counterВчера68
mod_vvisit_counterНа этой неделе252
mod_vvisit_counterна прошлой неделе389
mod_vvisit_counterВ этом месяце1235
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце1945
mod_vvisit_counterВсего247724

Online (20 мин назад): 2
Ваш IP: 3.234.254.115
,
Now is: 2020-10-22 20:44