ЖИТОМИРСКОЕ ОБЛАСТНОЕ ОБЪЕДИНЕНИЕ
ОРГАНИЗАЦИЙ РАБОТОДАТЕЛЕЙ

Информация

ЖИТОМИРСЬКІ ПІДПРИЄМЦІ ВЧАТЬСЯ У ЛИТОВСЬКИХ КОЛЕГ

4 квітня 2019 року представники Житомирського регіонального відділення УСПП взяло участь у українсько-литовському бізнес-семінарі, присвяченому просуванню продукції і послуг на ринки Європи, який проходив у Києві.
Серія заходів «Зміцнення партнерства із бізнесом для досягнення цілей ООН з стабільного розвитку» також відбудуться у Херсоні та Житомирі (квітень-червень 2019)та проводитиметься за підтримки МЗС Литви. Організатори – «Openeurope» за сприяння УСПП та інших партнерів

Минулого року Україна повністю використала тільки 11 з 40 квот на безмитний експорт товарів до Європейського союзу. Перевагу тут знову мав сировинний компонент — зернові культури, чорні метали та руди. З 96 груп товарів, які беруть участь у зовнішньоторгових операціях України та країн Євросоюзу, лише 35 дають позитивне сальдо, а 61 група — негативне. Українським експортерам потрібно пришвидшити сертифікацію своєї продукції, зробити ставку на актуальну зараз в ЄС екологічність, натуральність продукції, шукати партнерів, які вже знані та займають свою нішу на європейських ринках.

Подробнее...

 

НЕСТАЧА ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ - ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКА ПРОБЛЕМА

1 квітня 2019 року в Софії зустрілись організації роботодавців чотирнадцяти країн Східної та Центральної Європи, а також з Азії. На засіданні обговорювались питання трудового потенціалу країн та гармонізація ринку праці крізь систему освіти, можливості реформування освітніх систем для задоволення потреб бізнесу.
Голова Асоціації промислового капіталу Болгарії Василь Велев під час Генеральної асамблеї Міжнародної координаційної ради організацій роботодавців зазначав, що в Болгарії 68% роботодавців відчувають системні труднощі з найманням працівників. Близько 45% роботодавців стикаються з подібною проблемою в усьому світі. Роботодавці розуміють, що бізнес, уряд і все суспільство повинно працювали у напрямку інформування про можливості для кар'єрного росту молодих людей.
За словами Віце-президента Європейського економічного та соціального комітету Мілени Ангелової, невідповідність між навичками та знаннями працівників, вимогами та потребами ринку праці є однією з найбільших викликів, які сьогодні загрожують зростанню та створенню стабільних робочих місць у всьому світі . Вони змушують Європу втратити 0,80 євро за відпрацьовану годину через зменшення продуктивності.

Подробнее...

 

КООРДРАДА ВИЗНАЧИЛАСЬ З ПЕРЕМОЖЦЯМИ КОНКУРСУ ПРОЕКТІВ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

Координаційна рада з питань сприяння у розвитку громадянського суспільства при облдержадміністрації, до сладу якого входить Житомирське регіональне відділення УСПП, обрала 24 проекти від громадських організацій на грант від Житомирської ОДА, які будуть реалізовуватися у 2019 році. Рішення члени ради приймали  під час засідання  3 квітня.

Після захисту проектів представниками громадських організацій на попередньому засіданні координаційна рада відібрала 31 проект. Проте зазначені проекти передбачали фінансування за грантові кошти більше 3 млн грн при наявних на 2019 рік 1,5 млн грн.

Тому координаційна рада зібралася вдруге, переглянула проекти ще раз, відібрала переможців і визначила суму фінансування кожного проекту окремо.

Перелік ГО, які отримають фінансування.

Подробнее...

 

ОСНОВНА ПРИЧИНА НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ - ПОГАНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦІ

altЗа даними Управління Держпраці у Житомирській області у 2018 році травмувались 113 працівників, з них 15 – смертельно. Тобто, у Житомирській області торік кожний 8 випадок травмування на виробництві закінчився смертельним наслідком. Для порівняння, у країнах Євросоюзу показники відношення кількості травм на виробництві, що припадають на 1 випадок загибелі в десятки разів нижчі. Пояснюється це масовим приховуванням нещасних випадків, особливо у секторі незадекларованої праці.

Найчастіше минулого року працівники травмувались восени та взимку: у лютому та листопаді. У розрізі днів робочого тижня: у вівторок та п’ятницю, а за погодинним розподілом: зранку з 10:00 до 11:00 та після обіду з 14:00 до 15:00. Крім того, чоловіки травмувались вдвічі більше за жінок.

Загалом 42% травмованих на виробництві - це досвідчені працівники із загальним стажем роботи понад 20 років. У розрізі вікових груп: найнижчий рівень травматизму спостерігається з працівниками віком понад 60 років, а найвищий - з працівниками 30-39 років.

Подробнее...

 
 

ПРАВЛІННЯ УСПП ЗВЕРТАЄ УВАГУ НА ЗАГРОЗУ ДЕІНДУСТРІАЛІЗАЦІЇ КРАЇНИ

1 березня 2019 року голова ЖРВ УСПП взяв участь у розширеному засіданні Правління УСПП.
Представники десятків ділових асоціацій – від хімпрому до ІТ-галузі, роботодавці, представники експертної спільноти тощо, об’єднані в Антикризову раду громадських організацій, а також УСПП, надали свої рекомендації уряду і парламенту для спільної роботи в поточному році. Бізнес вимагає низки рішень, у тому числі, що стосується середньострокового бюджетного планування в Україні, доступності кредитів для бізнесу за економічно вигідними ставками (наразі ставка НБУ 18%), імпортозаміщення. Розроблену діловим середовищем нову редакцію «Платформи економічного патріотизму», а також комплексні пропозиції по модернізації і розвитку промисловості – «Нова індустріалізація – реальний шанс для України» – передадуть не лише урядовцям, але й політичним партіям, кандидатам у президенти. Про це йшлося на спільному засіданні Антикризової ради громадських організацій України та Правління УСПП.

Подробнее...

 
 

СПО СТОРОНИ РОБОТОДАВЦІВ ЗАТВЕРДИВ ПЛАН РОБОТИ ТА ПЕРЕОБРАВ КЕРІВНИЦТВО

altСайт Об'єднання організацій роботодавців України інформує про проведене 8 лютого 2019 року засідання Спільного представницького органу сторони роботодавців на нацональному рівніГоловою Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні на наступні два роки знов обрано голову Федерації роботодавців України Дмитра Олійника, а першим заступником голови СПО -  голову ООРУ Анатолія Кінаха. Ухвалено пріоритети діяльності на 2019 рік та на середньострокову перспективу. На їх основі затверджено  План роботи на 2019 рік.

Учасники  засідання  підкреслювали, що для суб’єктів економічної діяльності кричущою залишається проблема доступу до фінансових ресурсів. Доручення глави уряду ще два роки тому розглянути разом з НБУ та діловими громадськими організаціями доступ економіки до ресурсів закінчилися нічим.

Подробнее...

 
 

ЖІНОЧИЙ КАР'ЄРНИЙ КЛУБ ЗУСТРІВСЯ З МІСЦЕВОЮ ПОДАТКОВОЮ

У п'ятницю, 8 лютого 2019 року, в рамках засідання Жіночого кар'єрного клубу відбувся круглий стіл за участю представників малого бізнесу, асоціацій підприємців та громадських організацій з працівниками Головного управління ДФС в Житомирській області. На обговорення виносились питання оподаткування фізичних осіб-підприємців, оподаткування громадських організацій, терміни надання звітів, санкції при порушенні вимог Податкового кодексу, а також ефективність комунікацій між платниками податків та податковою службою.

Користуючись можливістю нагадуємо, що 11 лютого 2019 року - останні день надання звітності.

Довідково: жіночий кар'єрний клуб, який проводить свої засідання в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» в Житомирі, працює з 30 грудня 2019 року. На першій зустрічі Жіночого кар'єрного клубу учасницям запропоновано приєднатись до програми професійного розвитку та менторства для жінок за методом peer-to-peer. Десять учасниць та фасилітаторка читатимуть, обговорюватимуть та застосовуватимуть професійні вказівки, описані у книзі «Мене не спинити»: шість звичок жінок у країнах, що розвиваються», щоб пришвидшити свій професійний успіх та підтримувати одна одну на шляху до кар'єрного зростання.

 
 

Страница 5 из 45