ЖИТОМИРСКОЕ ОБЛАСТНОЕ ОБЪЕДИНЕНИЕ
ОРГАНИЗАЦИЙ РАБОТОДАТЕЛЕЙ

В УСПП ОБГОВОРИЛИ ПІДСУМКИ 2020 РОКУ

18 грудня 2020 року в Українському союзі промисловців і підприємців підбили підсумки роботи за минулий рік та визначили основні пріоритети на наступний. Цьогоріч регіональні відділення приєднались до підсумкової зустрічі в форматі онлайн-конференції.

Серед позитивних зрушень в УСПП назвали відновлення Міністерства стратегічних галузей промисловості та формування відповідної міжфракційної групи в парламенті, що опікуватиметься індустрією, поступове налагодження соціального діалогу в трикутнику роботодавці-уряд-профспілки.

Близько 170 об’єднань бізнесу підписали та направили в Офіс президента звернення щодо організації безпосередньої зустрічі глави держави з промисловцями та обговорення шляхів зупинення деіндустріалізації в Україні. Йде процес поновлення діяльності майданчику для соціального діалогу із урядом – Національної тристоронньої соціально-економічної ради при Президентові України. Відбулось засідання Президії ради, планується, що озвучені там питання щодо розвитку індустрії і компенсаторів для малого бізнесу будуть оформлені як нормативні рішення до виконання. УСПП підписало Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України, організаціями працівників, роботодавців та Міжнародною організацією праці.

Разом з тим, в Україні через пандемію коронавірусу і карантинні обмеження загострилися хронічні проблеми економіки: подальше падіння промислового виробництва, дороговартісні кредити для бізнесу і відтак його фінансовий «голод», спроби посилити фіскальний тиск на мале підприємництво без програм державної антикризової підтримки і компенсаторних заходів тощо.

Детальніше про засідання на сайті УСПП.