ЖИТОМИРСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ УСПП

ЖИТОМИРСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

30 РОКІВ КОФЕДЕРАЦІЇ РОБОТОДАВЦІВ ПОЛЬЩІ

Делегація українських роботодавців і промисловців на чолі із президентом УСПП Анатолієм Кінахом взяла участь в конференції «Роботодавці і підприємці Центральної і Східної Європи. Тридцять років досвіду і майбутнє». Захід проходив у Варшаві з нагоди 30-річного ювілею заснування національної конфедерації Роботодавці Польщі.

У своєму вітальному слові очільник УСПП підкреслив: Польща має одні з найвищих в Європі темпи росту економіки, і багато в чому – завдяки постійно діючому діалогу та співпраці влади і бізнесу.

«Це ще раз підкреслює важливість соціального діалогу і передбачення у всіх національних стратегіях умов для розвитку підприємництва, створення нових робочих місць», - зазначив Анатолій Кінах.

Він наголосив: у світі відбуваються динамічні зміни. Поруч із новими можливостями постіндустріального розвитку, винайдення і застосування все нових і нових технологій, загострюється політична і економічна конкуренція за центри глобального впливу. Є й деякі тривожні показники зниження темпів росту світової економіки.

«Тому важливо, щоб голос бізнесу був почутий і в європейських структурах, і в національних парламентах і урядах. Зараз важлива співпраця на основі чотирьох свобод – створення умов для вільного переміщення товарів, послуг, робочої сили і капіталу», - каже президент УСПП.

Лідер ділової спільноти України вкотре підкреслив: європейська інтеграція України – незворотна, це і позиція українського бізнесу, котрий розглядає ЄС і як партнера, і як ринок, і як джерело технологій, нових знань тощо. Україна захищає свій цивілізаційний вибір, територіальну цілісність і налаштована на подальшу ефективну адаптацію економіки і стандартів життя людей до того рівня, який існує в світі і Європі.

«Важливо, щоб спільні зусилля української влади, суспільства і міжнародного співтовариства сконцентрувались на розробці і виконанні подальшої стратегії трансформації України на шляху її ствердження як сучасної конкурентоспроможної держави», - резюмував Анатолій Кінах.

На запрошення польської сторони, очільник УСПП також доєднався до засідання Генеральної асамблеї Міжнародної координаційної ради організацій роботодавців (МКРОР), яка присвячена регіональній співпраці.

Тут національні делегації роботодавців мали можливість спільно обговорити перспективи та виклики, які поставатимуть перед організаціями роботодавців у майбутньому.

3 жовтня Анатолій Кінах візьме участь в засіданні круглого столу з високою делегацією Європейського центру роботодавців і підприємств, які надають громадські послуги, - ця делегація прибуде з Брюсселю. Метою обговорення є розвиток співпраці між представниками підприємств і організаціями роботодавців.

Роботодавці Польщі були створені як перша в Польщі і в регіоні конфедерація роботодавців. Це сталося 24-25 листопада 1989 року. Наразі вони представляють більше 19 000 компаній, на яких працює п’ять мільйонів працівників. Більше 85% членів конфедерації – приватні компанії