ЖИТОМИРСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ УСПП

ЖИТОМИРСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

ПРАВЛІННЯ УСПП ТА АНТИКРИЗОВА РАДА ОБГОВОРИЛИ СТАН ЕКОНОМІКИ

20 червня 2019 року в Києві предстанивники ЖРВ УСПП та ЖОООР взяли учать у розширеному засіданні правління УСПП та Антикризової ради громадських організацій «Нереалізовані можливості для економічного зростання: що вимагає бізнес від влади».
Під час засідання ділова спільнота окреслила нагальні проблеми, такі як кредитний «голод» економіки, кризовий стан стратегічних галузеутворюючих підприємств України. Також висловили занепокоєння щодо набрання чинності закону № 2628 щодо введення нових механізмів контролю за обігом та обліком пального саме для кінцевих споживачів пального з 1 липня ц.р.
Детальніше про засідання на сайті УСПП:
«Суспільство, яке проголосувало проти старої неприйнятної системи влади заради її зміни, чекає від президентської команди рішучих та продуманих дій. Слід утриматись від прийняття популістських та неузгоджених з ринком рішень. Гостро необхідним є вирішення проблемних для економіки та підприємництва питань», – підкреслили присутні.

Зокрема, українська економіка відчуває вплив цілої низки негативних факторів: відсутність модернізації підприємств (дорогі кредити), суттєвий брак кадрів (через трудову міграцію спеціалістів та робітників за кордон), низьку ефективність виробництва (наразі середньостатистичний робітник у Німеччині за 17 днів виробляє стільки ж, скільки робітник в Україні за один рік).

Незначний рівень інтеграції українських товаровиробників доланцюгів доданої вартості зумовлює скочування держави в сировинну «яму». Попри розвиток ІТ-індустрії, на надто низькому рівні залишається використання цифрових технологій промисловими підприємствами. Водночас відстороненість банківського сектора від реального дедалі відчутніше гальмують внутрішній попит.

«За останні місяці минулого і цього року на внутрішньому ринку придбано ОВДЗ на 182 млрд. грн. під безпрецедентно високий процент – 18-20, чого немає ніде в світі. Хлинув спекулятивний капітал, створена нестійка та небезпечна фінансова піраміда, яка немає ніякого відношення до стану і розвитку економіки. Промисловці і підприємці б’ють на сполох: це загрозливо, це створює лише видимість стабільності. В той же час облікова ставка НБУ складає 17,5 %. Наполягаємо на створення механізму поступового повернення кредитування реального сектору економіки, щоб віддавати зовнішні борги, тримати курс гривні не через спекулятивний капітал, а через стабільно працюючу промисловість, малий та середній бізнес», – наголосив президент УСПП Анатолій Кінах.

Учасники запропонували розглянути усі складові фінансової безпеки на окремому засіданні РНБОУ в контексті ефективного використання ресурсів банківського сектору для покращення динаміки та якості економічного зростання у подальшому.

Від парламенту бізнес очікує розгляду найбільш резонансних законопроектів, зокрема проекту Закону (реєстр.№10212) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо покращення адміністрування окремих податків і зборів». Учасники засідання наголосили на необхідності, не дивлячись на турбулентність виборчого періоду, вчасно (до 15 вересня) та якісно підготувати та передати на розгляд в парламент бюджетну резолюцію.

На погляд ділової спільноти, вкрай актуально та нагально необхідним залишається розробка державної стратегії економічного та промислового розвитку на найближчий та середньостроковий період, яка має бути розроблена лише в партнерстві з громадськими структурами промисловців, підприємців, роботодавців.

На засіданні були також прийняті документи, які регламентують роботу щодо створення представництв УСПП в Катарі та Грузії, окрім того, підписано меморандум із партнерами із громадської організації «Розумне місто».