ЖИТОМИРСКОЕ ОБЛАСТНОЕ ОБЪЕДИНЕНИЕ
ОРГАНИЗАЦИЙ РАБОТОДАТЕЛЕЙ

ПІДПИСАНО ГЕНЕРАЛЬНУ УГОДУ НА 2019-2021 РОКИ

14 травня соціальні партнери – уряд, роботодавці та профспілки – підписали Генеральну угоду на 2019-2021 рр. Проект документу напередодні погодив Спільний представницький орган сторони роботодавців на національному рівні. Роботодавці обіцяють моніторити його виконання, адже до нього ввійшли більшість важливих для бізнесу і промисловців питань. Про це йшлося напередодні на засіданні СПО.

«На роботу над проектом угоди пішло 1,5 року та близько 100 засідань робочої групи. Варто зазначити, що кардинальних змін документ не несе. Що вдалося добитися роботодавцям? По-перше, угода має чіткий термін дії, по-друге, до неї внесено багато питань, які хвилюють роботодавців, промисловців і підприємців: унормування роботи індустріальних парків, створення вільних митних зон та ін. Прямої підтримки конкретних законопроектів угода не містить, але ключові напрями за нашим наполяганням враховані», – зазначив заступник голови СПО роботодавців С.Біленький.

У той же час учасники засідання погодилися: переможні реляції з приводу самого факту підписання угоди завчасні, потрібне чітке її виконання та воля уряду до конкретної співпраці із соціальними партнерами.

«Останні роки відбувалася імітація соціального діалогу. 2 роки не затверджувалася Стратегія промислового розвитку України, стільки ж майже не діяв Національний комітет з промислового розвитку. Спільні засідання з урядом щодо доступу підприємництва до кредитних ресурсів і щодо збереженню трудового потенціалу України – не проведені. Експортно-кредитне агентство, потрібне для наших виробників, так і не запрацювало. І це лише ті речі, які були погоджені документально», – наголосив перший заступник голови СПО, голова ООРУ, президент УСПП Анатолій Кінах.

Він зазначив: роботодавці не повинні «грати» в імітацію соціального діалогу, вони готові брати в ньому участь, якщо він паритетний, взаємовідповідальний та чесний. Цього роботодавці мають намір домагатися від уряду. СПО роботодавців постановило проводити щоквартальні робочі зустрічі із партнерами, щоб перевіряти стан виконання угоди.

Нагадаємо, Генеральна угода про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні, відповідно до закону «Про колективні договори і угоди», укладається на тристоронній основі між організаціями профспілок, роботодавців і органами виконавчої влади.

Її зміст складається з чотирьох основних блоків: розвиток економіки і вітчизняного виробництва, зростання продуктивної зайнятості, збереження і створення робочих місць; оплата праці; гідні умови праці та соціальний захист працюючих; соціальний діалог.

Текст Угоди на сайті ФРУ : http://fru.ua/ua/social/general-agreement

14 травня соціальні партнери – уряд, роботодавці та профспілки – підписали Генеральну угоду на 2019-2021 рр. Проект документу напередодні погодив Спільний представницький орган сторони  роботодавців на національному рівні. Роботодавці обіцяють моніторити його виконання, адже до нього ввійшли більшість важливих для бізнесу і промисловців питань. Про це йшлося напередодні на засіданні СПО.  
 
«На роботу над проектом угоди пішло 1,5 року та близько 100 засідань робочої групи. Варто зазначити, що кардинальних змін документ не несе. Що вдалося добитися роботодавцям? По-перше, угода має чіткий термін дії, по-друге, до неї внесено багато питань, які хвилюють роботодавців, промисловців і підприємців: унормування роботи індустріальних парків, створення вільних митних зон та ін. Прямої підтримки конкретних законопроектів угода не містить,  але ключові напрями за нашим наполяганням враховані», – зазначив заступник голови СПО роботодавців С.Біленький.
 
У той же час учасники засідання погодилися: переможні реляції з приводу самого факту підписання угоди завчасні, потрібне чітке її виконання та воля уряду до конкретної співпраці із соціальними партнерами.
 
«Останні роки відбувалася імітація соціального діалогу. 2 роки не затверджувалася  Стратегія промислового розвитку України, стільки ж майже не діяв Національний комітет з промислового розвитку. Спільні засідання з урядом щодо  доступу підприємництва до кредитних ресурсів і щодо збереженню трудового потенціалу України – не проведені. Експортно-кредитне агентство, потрібне для наших виробників, так і не запрацювало. І це лише ті речі, які були погоджені документально», – наголосив перший заступник голови СПО, голова ООРУ, президент УСПП Анатолій Кінах.
 
Він зазначив: роботодавці не повинні «грати» в імітацію соціального діалогу, вони готові брати в ньому участь, якщо він паритетний, взаємовідповідальний та чесний. Цього роботодавці мають намір домагатися від уряду. СПО роботодавців постановило проводити щоквартальні робочі зустрічі із партнерами, щоб перевіряти  стан виконання угоди.
 
Нагадаємо, Генеральна угода про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні, відповідно до закону «Про колективні договори і угоди», укладається на тристоронній основі між організаціями профспілок, роботодавців і органами виконавчої влади.
 
Її зміст складається з чотирьох основних блоків: розвиток економіки і вітчизняного виробництва, зростання продуктивної зайнятості, збереження і створення робочих місць;  оплата праці; гідні умови праці та соціальний захист працюючих; соціальний діалог.