ЖИТОМИРСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ УСПП

ЖИТОМИРСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

СПО СТОРОНИ РОБОТОДАВЦІВ ЗАТВЕРДИВ ПЛАН РОБОТИ ТА ПЕРЕОБРАВ КЕРІВНИЦТВО

altСайт Об'єднання організацій роботодавців України інформує про проведене 8 лютого 2019 року засідання Спільного представницького органу сторони роботодавців на нацональному рівніГоловою Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні на наступні два роки знов обрано голову Федерації роботодавців України Дмитра Олійника, а першим заступником голови СПО -  голову ООРУ Анатолія Кінаха. Ухвалено пріоритети діяльності на 2019 рік та на середньострокову перспективу. На їх основі затверджено  План роботи на 2019 рік.

Учасники  засідання  підкреслювали, що для суб’єктів економічної діяльності кричущою залишається проблема доступу до фінансових ресурсів. Доручення глави уряду ще два роки тому розглянути разом з НБУ та діловими громадськими організаціями доступ економіки до ресурсів закінчилися нічим.

Деклараціями залишилися наміри влади проаналізувати болючу проблему трудової міграції та докласти зусиль з її призупинення, розробити національну стратегію промислового розвитку, плани, які б дозволили напрацювати інструменти та залучили інвестиції в конкретні сфери реального сектору економіки. Такі факти дають підставу зробити висновок, що в країні відсутня промислова політика взагалі, держава не докладає зусиль з розвитку інституціонального індустріального середовища, а бізнес працює в умовах, які вкрай важно назвати сприятливими. Такій висновок був зроблений на засіданні Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні.

«В першу чергу наполягаємо на тому, щоб був ухвалений закон «Про промислову політику», створено міністерство промислово-інноваційного розвитку. Важливою метою нашої роботи залишається підготовка і реалізація програм «Український комбайн», «Український тролейбус», «Український гелікоптер», «Український локомотив». Серед пріоритетів залишається підтримка національного виробника на ринку публічних закупівель, екологічне регулювання, енергетична незалежність, боротьба з монополізмом, сприяння експорту, захист прав бізнесу та власності, соціально-трудові відносини», – наголосив голова СПО сторони роботодавців на національному рівні, голова ФРУ Дмитро Олійник.

«Роботодавці мають виділити своїм основним пріоритетом доступ до ресурсів. Облікова ставка НБУ складає 18% річних, відповідно комерційний банк пропонує 20% і вище. За таку ставку не то що модернізацію чи розвиток – просту поточну підтримку виробництва забезпечити неможливо. В січні 2019р. уряд вийшов на внутрішній фінансовий ринок, розмістивши облігації внутрішнього займу під 19% річних. Таким чином у комерційних банків зовсім зник стимул кредитувати промисловість. Таку політику треба негайно міняти», – переконаний перший заступник голови СПО сторони роботодавців на національному рівні, голова ООРУ Анатолій Кінах. На його думку, слід зайнятися аналізом тарифної політики в країні. Чому без погоджень з КМУ, без техніко-економічних обґрунтувань, без врахування реальних можливостей суб’єктів економічної діяльності піднімає тарифи на електроенергію і газ Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на перевезення вантажів – Укрзалізниця? На ці проблеми багато нарікають виробники.

Про засідання СПО сторони роботодавців також пише сайт ФРУ.