ЖИТОМИРСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ УСПП

ЖИТОМИРСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

РОБОТОДАВЦІ ПРИПИНИЛИ УЧАСТЬ У НАЦРАДІ

Українські роботодавці не задоволені дотриманням принципу побудови соціального діалогу в державі. Під час засідання СПО роботодавців, 25 вересня 2018 року, учасники засідання прийняли рішення про призупинення участі сторони роботодавців у роботі Національної тристоронньої соціально-економічної ради.
Про це першими повідомила Федерація роботодавців України на своєму сайті.
Зокрема, Федерація відмічає, що "НТСЕР має бути майданчиком для ефективної співпраці між усіма сторонами соціального діалогу з метою підвищення рівня і якості життя громадян, забезпечення соціальної стабільності у суспільстві. Спостерігається різке зниження впливу неурядових об’єднань на формування та реалізацію політики регулювання трудових, соціальних, економічних відносин. Регламент Національної Ради не дотримується в частині встановленої періодичності проведення її засідань та засідань президії НТСЕР.

Порушується й основний принцип керування діяльністю Національної тристоронньої соціально-економічної ради – черговість ротації її голови. З лютого 2015 року головою досі є Павло Розенко як представник від сторони органів виконавчої влади, каденція якого згідно з регламентом вже закінчилася більше ніж два роки тому. Внаслідок цього сторона роботодавців та сторона профспілок були позбавлені можливості реалізувати своє право очолювати НТСЕР. Роботодавці наполягають на необхідності забезпечити ефективність діяльності НТСЕР як потужного інструменту реагування на гострі проблеми у суспільно – економічному житті країни."

Пізніше, 16 жовтня, до НТСЕР направлено відповідну заяву сторони роботодавців про призупинення участі сторони роботодавців у діяльності Національної ради.