ЖИТОМИРСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ УСПП

ЖИТОМИРСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

ГЕНЕРАЛЬНУ УГОДУ ПІДПИСАНО

alt

 Як повідомляв наш сайт, перемовини щодо укладання Генеральної угоди завершились у липні 2016 року.

І нарешті, 23 серпня уряд, роботодавці та профспілки підписали Генеральну угоду, яка визначатиме трудову та соціальну політику України на найближчі два роки - 2016-2017 рр. Її субєктами стали 93 організації роботодавців та їх об’єднання (28 галузевих і 65 територіальних організацій), які представлені 4-ма всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців, 95 всеукраїнських профспілок, представлені 5-ма репрезентативними об’єднаннями профспілок, а також органи виконавчої влади.

Підписання документу стало результатом майже чотирирічних переговорів. Нагадаємо, попередня угода завершила свою дію ще в 2012 році.
Документ складається з трьох розділів – «Підвищення конкурентоздатності національного виробника та забезпечення зростання зайнятості»; «Оплата, умови, охорона праці та соціальний захист працюючих»; «Соціальний діалог».


Економічний блок Угоди містить спільні домовленості сторін щодо вжиття спільних заходів, спрямованих на розвиток внутрішнього ринку, підтримку вітчизняного виробництва, вирішення проблемних питань економічного розвитку і діяльності бізнесу, зокрема в частині інвестиційної діяльності, кредитування реального сектору, погашення заборгованості держави перед бізнесом із відшкодування ПДВ і повернення передплат податку на прибуток, здійснення заходів щодо відновлення виробництва та запобігання можливого банкрутства стратегічних підприємств.
Серед пріоритетів програми - збереження і створення нових робочих місць, підняття зарплат і поліпшення умов для роботи бізнесу.
"Я дуже б хотів, щоб цей документ був нашим спільним зобов'язанням щодо проведення подальших реформ. Ми повинні створити систему, яка стимулює створення робочих місць", - наголосив Прем’єр-міністр України.
Голова Уряду також закликав міністерства до поглиблення співпраці з профспілками, федерацією роботодавців, експертним середовищем для підвищення професійності рішень, що готуються.
Нагадаємо, нова Генеральна угода стала 11-ою за часів незалежності України.

За матеріалами Урядового порталу .