ЖИТОМИРСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ УСПП

ЖИТОМИРСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

ЗАЯВА АНТИКРИЗОВОЇ РАДИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ УКРАЇНИ

altЗАЯВА
Антикризової ради громадських організацій України
щодо створення «Громадського технократичного уряду»

м. Київ                           20 квітня 2016 року

 

Низька результативність виконання коаліційної Угоди у Верховній Раді та Програми діяльності уряду у 2015 році на фоні дезінтеграції парламентської більшості, відсутність необхідної координації та взаємодії у форматі Президент - Верховна Рада - Кабінет Міністрів обумовили значне зниження довіри у суспільстві до дій влади.
У країні спостерігається дестабілізація системи державного управління, падіння виконавської дисципліни. Нині країна, як ніколи, потребує верховенства права, що, с одного боку, захищатиме людину, власника, інвестора від  свавілля, з іншого – гарантуватиме незворотність покарання корупціонеру, хабарнику, неефективному управлінцю.


Намагання влади і надалі агітувати західних партнерів допомагати Україні, при цьому не демонструючи прогресу в боротьбі з корупцією, зволікаючи з ефективними  практичними  кроками в економічній сфері, тільки руйнує перспективу демократичного конкурентоздатного розвитку країни.
Нещодавнє «технічне» оновлення уряду в умовах ще більш обмеженої парламентської підтримки його діяльності лише ускладнюватиме процес подолання раніше сформованих викликів.
Час виходити на інший рівень внутрішньоукраїнського діалогу, в якому громадські організації, що утримують інституційну пам'ять становлення вітчизняного бізнесу на різних етапах будівництва держави, матимуть споріднений за форматом механізм комунікації з Урядом.
Йдеться про інтелектуальну альтернативу чинному уряду, ВРУ, цивілізовані методи експертного, суспільного контролю діяльності виконавчої влади передусім в економічній сфері, фахову платформу для формування диференційованого бачення шляхів розвитку національної промисловості великим бізнесом, МСБ, провідними галузевими бізнес-асоціаціями, експертами-науковцями, приватним підприємництвом загалом.
З огляду на зазначене, учасники розширеного засідання Правління Всеукраїнської громадської організації «Український союз промисловців і підприємців» та Антикризової ради громадських організацій України
ЗАЯВЛЯЮТЬ про наступне:
1. Ініціювати створення Громадського технократичного уряду.

2. Головними завданнями Громадського технократичного уряду вважати ретельний моніторинг рішень уряду, Верховної Ради України передусім в соціально-економічній сфері у контексті оцінки їх впливу на формування сприятливого бізнес-клімату, забезпечення прозорих та конкурентних засад у регуляторній діяльності, оподаткуванні; супроводження процесу реалізації пропозицій та рекомендацій, що містить «Антикризова програма спільних дій влади та бізнесу: невідкладні рішення»; аналіз, узагальнення та спрямування на адресу центральних органів державної влади пропозицій, рекомендацій громадянських організацій бізнесу з метою подолання економічної кризи, відновлення економічного зростання та забезпечення гідного життя населення України.

3. Доручити Голові Антикризової ради громадських організацій А. Кінаху у взаємодії з асоціаціями, громадськими організаціями бізнесу, експертними інституціями у термін до 10 травня цього року підготувати пропозиції щодо персонального складу, завдань, функціональної структури Громадського технократичного уряду та регламенту його роботи.