ЖИТОМИРСКОЕ ОБЛАСТНОЕ ОБЪЕДИНЕНИЕ
ОРГАНИЗАЦИЙ РАБОТОДАТЕЛЕЙ

ІНСПЕКЦІЯ З ПРАЦІ НАДАЄ РОБОТОДАВЦЯМ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЩОДО ДІЙ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ

altУ ході зустрічі ради підприємців з керівництвом Житомирської облдерадміністрації та контролюючих органів до присутніх, більшість з яких мають найманих працівників, з роз’ясненнями щодо дій роботодавця під час проведення мобілізації звернулась начальник територіальної державної інспекції з питань праці в Житомирській області Світлана Возна.Вона повідомила, що відповідно до ч. 2 ст. 21 та ч. 11 ст. 29 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-ХІІ за працівником, якого викликали для проходження навчальних зборів зберігається місце роботи, займана посада та середня заробітна плата.

Працедавець повинен сплатити військовозобов’язаному, викликаному на збори, заробітну плату за відпрацьований час до дати його звільнення від роботи у зв’язку з від’їздом на навчальні збори, а також середню заробітну плату за перші 15 днів. 

Надалі протягом часу, поки військовозобов’язаний співробітник перебуватиме на навчальних зборах, заробітна плата має йому виплачуватися у звичайні строки її виплати, затверджені на підприємстві.
При цьому зарплатню за весь час перебування на навчальних зборах військовозобов’язаному виплачує підприємство, а держава повинна потім компенсувати ці витрати. Слід відмітити, що терміни компенсації ще не визначено.
Якщо працівника призивають на військову службу в рамках мобілізації, його необхідно буде звільнити за п. З ч. 1 ст. 36 КЗпП, при цьому звільнення має бути проведено на підставі повістки військовозобов’язаного працівника з урахуванням встановленої дати призову.
Світлана Возна повідомила, що в інспекції призначено працівника, відповідального за консультації з питань мобілізації. До нього можна зателефонувати за номером 0412-47-47-32 та отримати консультацію щодо дій роботодавця в кожній конкретній ситуації.

На сайті територіальної державної інспекції з питань праці в Житомирській області розміщено більш докладні роз’яснення.